EC SAN DIEGO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in San Diego okulu inanılmaz sahil şeridi ile tanınan La Jolla bölgesinde yer almaktadır. Okul, okyanus manzarası, açık hava terası ve Kaliforniya’nın güzel iklimi ile aydınlık ve havadardır.  Plajlara sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Pek çok restoran, alışveriş bölgesi ve gece hayatından iki dakika uzaklıkta bulunan modern bir okuldur. Los Angeles otobüs ile 2 saat uzaklıktadır. 8 sınıflı, 120 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 11 kişidir (maksimum 15). 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders, 24 ders ve 30 ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. English for Work programı ile haftada 20 ders Genel İngilizce ile beraber 4 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 4 ders şehir hakkında konulara yoğunlaşılan ve gezilerin yer aldığı  English in the City programı şehri keşfetmek isteyen öğrenciler için idealdir. EC San Diego’da İngilizce derslerinize ek olarak sörf dersleri de alabilirsiniz. 

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi San Diego okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC San Diego, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Pacific Beach’i ziyaret edin, Mission Beach’te rollercoastera binin, San Diego Hayvanat Bahçesini ve SeaWorld’ü gezin. Gaslamp Quarter, Old Town, Birch Aquarium, La Jolla Cove, USS Midway San Diego’da görebileceğiniz yerlerden sadece birkaçıdır. Hafta sonları ise Disneyland, Universal Studios, Yosemite, Los Angeles ve San Francisco gezileri düzenlenmektedir. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. EC San Diego’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-75 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler için sadece kahvaltı seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Bay Pointe Yurdu
Bay Pointe yurdu, tatil köyü benzeri bir yaşam sağlar. Isıtmalı olimpik havuz, spa, sauna, kardiyo odası, basketbol sahaları ve ışıklı tenis kortları içerir. San Diego’nun sahil barları ve plaj yürüme mesafesindedir. Bölge Garnet Bulvarı ve Mission Bulvarı boyunca uzanan pek çok kafe ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Sahil şeridi bisikletliler, patenciler ve alışveriş yapanlarla doludur. Her dairede 2 yatak odası vardır ve geniş bir balkon, beyaz eşya içeren bir mutfak ve klima bulunmaktadır. Yurt EC San Diego’ya 45 dakika uzaklıktadır.  Tek ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur. 

San Diego Diamond Street House Yurdu
Diamond Street House yurdu, Pacific Beach’te yer almaktadır. Pasifik Okyanusu boyunca uzanan kıyı şeridi bisikletçiler, patenciler ve alışveriş yapanlarla doludur. Diamond Street yurdundan çıktığınızda canlı müzik, marketler, eczane ve 30 numaralı otobüs durağı yürüme mesafesindedir. 30 numaralı otobüs, 45 dakikada EC San Diego dil okuluna gider. 
4 yatak odası 2 banyoyu ve geniş bir merkezi mutfak ve oturma odasını paylaşır. Açık havada yemek yiyip  barbekü yapabileceğiniz, masa ve şezlonglar içeren iki özel veranda vardır. Ayrıca ücretsiz otoparkın yanı sıra bisikletinizi koyabileceğiniz bir garaj da bulunmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI