CEL SAN DIEGO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1981 yılında kurulan College of English Language kısaca CEL dil okulunun, Kaliforniya genelinde San Diego, Pacific Beach ve Santa Monica’da bulunan 3 okulu bulunur.İngilizce dil kurslarının yanı sıra sınav hazırlık  programları sunmaktadır. Deneyimli öğretmenleri ve ortalama 6-7, en fazla 12 kişilik küçük sınıflarda eğitim veren CEL’de İngilizce öğrenmek, Amerikan kültürünü deneyimlemek, diğer ülkelerden öğrencilerle tanışmak ve uluslararası bir bakış açısı geliştirmek için harika bir fırsattır.

CEL San Diego, şehir merkezinin kalbinde, hareketli Broadway’in yakınında yer almaktadır.  İngilizce dil okulunda derslere devam eden öğrenciler America’s Finest City’de spor, alışveriş, yemek ve sanat gibi çeşitli aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Popüler Horton Plaza alışveriş merkezi okula birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Gaslamp Quarter ve Little Italy’ye yakın olan okul öğrencilerin birçok açık hava etkinliğinin keyfini çıkarmasına ve bir Amerikan şehrinin canlılığını deneyimlemesine olanak tanır. Okulda Smart TV’ler ve ses sistemleri gibi en son teknolojilerle donatılmış 12 modern sınıf bulunur.  

CEL San Diego dil okulu Genel İngilizce programının ders seçeneklerini haftada 24 derslik standart program ve 30 derslik yoğun program olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunar. TOEFL Hazırlık Programını haftada 20 ders Genel İngilizce + 6 ders TOEFL Sınav Hazırlık dersi olacak şekilde hazırlanmıştır. Daha yoğun bir program arıyorsanız TOEFL Hazırlık Programını haftada 24 ders Genel İngilizce + 6 ders TOEFL Sınav Hazırlık dersi seçeneği de mevcuttur. Surf ile ilgilieniyorsanız okulda İngilizce+Surf programına katılaiblirsiniz.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

CEL San Diego dil okulunda eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunulmaktadır. Hafta içi La Jolla Shores’ta kanoyla gezinti ve dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi’ni keşfetme gibi etkinlikler planlanırken, hafta sonu Las Vegas, Los Angeles, Hollywood, San Francisco ve Büyük Kanyon’a heyecan verici geziler düzenlenir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya CEL öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulur.  Çoğu zaman aktivite programı, okulun Pacific Beach’teki merkezi ile birleştirilir, buda öğrencilerin başka öğrencilerle de bağlantı kurması ve yeni arkadaşlar edinmesi için harika bir fırsattır. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklamanın avantajları arasında güvenli bir ortam, her gün İngilizce konuşma pratiği ve Amerikan yaşam tarzını deneyimleme fırsatı yer alır. CEL San Diego’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 30-45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek veya çift kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Çift kişilik oda tercih ettiyseniz oda arkadaşınız mutlaka başka bir milletten olacaktır. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Hostel San Diego Yurdu
Bağımsız bir yaşam ortamı arayan öğrenciler için ekonomik bir yurttur. San Diego şehir merkezinde yer alan yurt, okula 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar 4 kişilik ortak banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. 

Hostel Plus Yurdu
 San Diego şehir merkezinde yer alan yurt, okula 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tek, çift ve 6 kişilik oda seçenekleri bulunan yurtta banyolar ortak kullanımlıdır. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI