Amerika Dil Okulları için Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

amerika dil okulları

Dünya genelinde binlerce öğrencinin yurtdışı dil eğitimi için tercihi Amerika olmaya devam ediyor. Bunda çocukluğumuzdan beri televizyon ve sinemada takip ettiğimiz Amerikan filmlerinin etkisi tabi ki yadsınamaz ancak büyüyen ekonomisi, özgür ve yenilikçi üniversiteleri, teknoloji ve IT alanındaki liderliği de Amerika’nın İngilizce eğitimi almak isteyenlerce tercih edilmesinde çok etkili. Amerika  dil okulları ise farklı kalite ve nitelikleriye göze çarpıyorlar. Amerika’da her bütçeye, hedefe ve yaş grubuna uygun dil okulları bulmak mümkün. Peki nasıl seçeceğiz?

1. Öncelikle gitmek istediğiniz bölgeyi belirleyin. Amerika oldukça geniş bir coğrafya. Amerika’da dil okulları için en tercih edilen şehirler arasında New York, Boston, Chicago, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Miami, Philadelphia, Seattle ve Washington DC geliyor. Ancak diğer eyalet ve şehirlerde de pek çok dil okulu bulmak mümkün. Gideceğiniz şehri seçerken öncelikleriniz önemli olacak; iklim-bütçe-sosyal olanaklar çok önemli kriterler. Asla gözardı etmemeniz gereken bir diğer kriter ise toplu taşıma. Unutmayın Amerika’nın belli başlı büyük şehrileri dışında bir lokasyon tercih ediyorsanız ve araba almayı da düşünmüyorsanız nice hayallerle gittiğiniz Amerika dil okulu maceranız oldukça tatsız geçebilir.

2. Nasıl bir ortamda dil eğitimi almak istediğinizi belirleyin. Pek çok özel dil okulu şehir merkezinde yer alır ve hem toplu taşıma hem de şehrin önemli sosyal ve kültürel merkezlerinin yakınında olur. Dersten çıktığınız anda şehre karışmak istiyorsanız mutlaka bu okullardan birini seçmelisiniz. Ancak üniversitelerin dil kursları veya üniversite kampüslerinde eğitim veren dil okulları şehrin biraz dışındadırlar. Bu okullarda ise kampüs hayatını deneyimleme ve üniversite kampüsündeki sportif-sosyal aktivitelerden yararlanma şansınız olacaktır.

3. Konaklama türünüze karar verin. Amerika dil okullarının hemen hepsi homestay veya yurtta konaklama imkanları sunmaktadır. Bir Amerikalı aile yanında pansiyoner olarak kalmanın hem İngilizcenizi ana dili İngilizce olan insanlarla pratik etmek hem de Amerikan kültürünü daha yakından tanımak için çok faydalı olacağını unutmayın. Ama özgür bir ruhsanız ve başka birinin evinde kalma fikri size korkutucu geliyorsa öğrenci yurt veya apartmanlarını inceleyin. Konaklamanızı en azından ilk birkaç ay okuldan almak daha hızlı ve rahat arkadaş edinmenizi sağlayacaktır. Mümkünse odanızı Türkçe konuşmayan bir öğrenci ile paylaşmayı tercih edin.

4. İngilizce’nizi neden ve hangi alanlarda geliştirmeniz gerektiğini belirleyin. Dil okullarının bazıları akademik hazırlıkta çok yiyken bazıları Genel İngilizce veya İş İngilizcesinde çok daha başarılı olabilir. Danışmanlarımız hedefleriniz doğrultusunda okul seçimi konusunda size yardımcı olacaktır. Siz de okulların web sayfalarını mutlaka inceleyin.

Amerika dil okulları ile ilgili tüm sorularınız için 0212 292 4327’yi arayabilir veya ofislerimizi ziyaret ederek ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer