GLS YAZ OKULLARI

GLS YAZ OKULLARI

GLS Yaz Okulları, 14-18 yaş arası öğrencilere yöneliktir ve Berlin veya Münih’te farklı merkezleri bulunmaktadır. Öğrenciler, Almanca eğitimlerini alırken  kültürel etkinliklere katılır, yeni arkadaşlar edinir ve Almanya’nın tarihi ve turistik yerlerini keşfeder. GLS Yaz kampları eğlenceli etkinlikler, geziler, spor aktiviteleri ve kültürel etkinliklerle dolu bir program sunar. Öğrenciler güvenli ve destekleyici bir ortamda Almanca dilini pratik yapma fırsatı bulurken, yeni kültürel deneyimler kazanır ve uluslararası arkadaşlıklar kurarlar. Haftada 20 veya 25 Almanca dersi sunulur. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. 4 seviyede; başlangıç, temel, orta ve ileri seviyelerde Almanca dil eğitimi sunulur. Günde 2 kere şehir içi aktivite düzenlenir. Öğrenciler, dil eğitiminin yanı sıra her gün düzenlenen çeşitli aktivitelere katılma imkanına sahiptirler. Bu aktiviteler, dil pratiği yapma ve sosyal etkileşimleri artırma amacı taşır. Haftada 1 şehir dışı gezi düzenlenir. Öğrenciler, her hafta düzenlenen bir gezi ile Almanya’nın tarihi ve turistik yerlerini keşfederler. Öğrencilere 24 saat GLS personeli tarafından destek verilir. 

 

GLS Berlin Yaz Okulu (16-18 Yaş)

PROGRAM İSMİ GLS GERMAN & URBAN ARTS FOR TEENS @ BERLIN COLLEGE
Bulunduğu Şehir Berlin
Yaş Grubu 16-18 yaş
Merkez Hakkında Berlin'in tam merkezinde yer alan Berlin College popüler Kastanienallee yolu üzerinde Prenzlauer Berg'de 16.000 m²'lik park benzeri bir kampüse sahiptir. Sadece bir sokak aşağıda şık kulüpler kafeler ve tasarım mağazaları bulunmaktadır. Bölgede pek çok film ve moda çekimi yapıldığı için "casting alley" olarak adlandırılmaktadır. GLS'in gezi programında her gün Berlin'in farklı bir bölümünü gezeceksiniz. Müzeler Adası veya Berlin Duvarı gibi tüm önemli noktaları göreceksiniz. Almanca dersleri öğleden sonra başlar. Gezi ve etkinlikler kurs öncesi ve sonrasında gerçekleşir. Programın odak noktası; kentsel sanat / kültür / Berlin sokak sanatı / fotoğrafçılık gibi konular üzerine atölye çalışmalarını içerir.
Konaklama Türü Derslikler ile aynı bina bulunan yurtta içerisinde özel banyolu 3 ya da 5 yataklı odalarda yarım pansiyon konaklama. Yemekler yurdun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 23 Haziran- 18 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 Ders Almanca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi hergün Berlin şehir turları gerçekleştirilir. Cumartesi günleri ise tam gün çevre şehirlere geziler yapılmaktadır. Tam günlük gezilerde çoğunlukla Potsdam / Lake Zeuthen / Dresden şehirlerine ziyaretler gerçekleştirilir. Haftaiçleri ise opographie des Terrors Müzesi / Mitte bölgesinde alışveriş / Wannsee Gölünde yüzme / Teknoloji Müzesi / Literatur-Café / East Side Gallery / Billiard (Kulturbrauerei) gibi çeşitli geziler ile Berlin'deki ünlü pek çok yeri keşfedebilirsiniz. Ayrıca akşamları Fotoğrafçılık atölyesi ile fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirin / Pub turu ile Berlin'in çeşitli pub'larını keşdin ve yerel biralardan tadın / River Spree'de Salsa gecesine katılın / Berlin Mitte'de bulunan bir plaj kafesinde eğlenin / Plajda voleybolu oynayın / Açık Hava Sinemasına gidin.
Fiyat 2 Hafta 2450 € / 3 Hafta 3580 € / ek her hafta için 1150 €

GLS Berlin Yaz Okulu (14-17 Yaş)

PROGRAM İSMİ GERMAN FOR TEENS @ GLS SUMMER CAMPS IN BERLIN
Bulunduğu Şehir Berlin
Yaş Grubu 14-17 Yaş
Merkez Hakkında Batı Berlin'in şehir merkezinin yakınında Olimpiyat Stadyumu yakınında yer alan GLS Westend Yaz Okulu Berlin'deki gençlik merkezlerinden birinin kampüsünü kullanmaktadır. Berlin merkeze 20 dakika uzaklıktadır. Kampüs modern konaklama imkanı sınıflar teraslı bir kafeterya sokak basketbolu futbol ve spor sahaları kapalı spor salonu gibi spor alanlarını içermektedir. Gezi ve etkinlikler kurs öncesi ve sonrasında gerçekleşir.
Konaklama Türü Kampüs içi yurtta içerisinde özel banyolu çift kişilik odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler yurdun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 21 Temmuz- 11 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 Ders Almanca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi hergün Berlin şehir turları gerçekleştirilir. Cumartesi günleri ise tam gün çevre şehirlere geziler yapılmaktadır. Tam günlük gezilerde çoğunlukla Castle Sanssouci / Potsdam'a ziyaretler gerçekleştirilir. Haftaiçleri ise Sony Center / Potsdamer Platz / Olympia Stadium / Victoria Park / Lake Neuer gibi çeşitli geziler ile Berlin'deki ünlü pek çok yeri keşfedebilirsiniz. Ayrıca öğleden sonraları ve akşamları Ayrıca öğleden sonraları ve akşamları yüzme / film gecesi / kareoke / yarışmalar / parti gecesi / hazine avı gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 2555 € / 3 Hafta 3655 € / ek her hafta için 1180 €
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 2645 € / 3 Hafta 3845 € / ek her hafta için 1200 €