ALPADIA YAZ OKULLARI

ALPADIA YAZ OKULLARI

Kaplan International Languages dil okulunun Avrupa’daki yaz kamp programlarını sunan Alpadia Yaz Okulları Fransa, İsviçre, Almanya ve İngiltere’de İngilizce, Fransızca ve Almanca dil kampları sunmaktadır. Genç öğrenciler için özel olarak tasarlanmış müfredata sahiptir. 8-17 yaş arası öğrencilere yönelik Almanca Yaz Okulları kaliteli eğitimin yanı sıra macera ve keşifle dolu eğlenceli gezi ve aktiviteler ile öğleden sonraları Almancanızı pratiğe dökeceksiniz. Öğrenciler, hızlı ilerleme sağlamak için  yoğun ders programını seçebilirler. Ayrıca İsviçre’deki programların bazılarında Almanca eğitimin yanı sıra İngilizce dil eğitimi seçeneği de bulunmaktadır.

Alpadia Berlin Wannsee Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA BERLIN LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Berlin
Yaş Grubu 13-17 yaş
Merkez Hakkında Alpadia'nın Berlin-Wannsee yaz kampı sessiz ve güvenli Grunewald bölgesinde Wannsee Gölü manzarasına sahip bir konumdadır. Berlin şehir merkezine sadece 30 dakika uzaklıktadır. Kampta tüm olanaklar aynı çatı altındadır. Bu da konaklamadan yemek salonuna ve ardından sınıfa geçişi kolaylaştırır. Modern binanın terası ve güneşli bir bahçesi bulunmaktadır.
Konaklama Türü Derslikler ile aynı bina bulunan yurtta 4 yataklı ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler yurdun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 23 Haziran- 10 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Almanca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi 2 yarım gün Berlin'de Cumartesi günleri ise tam gün çevre şehirlere geziler yapılmaktadır. Tam günlük gezilerde çoğunlukla Sanssouci Kalesi / Tropical Island / Postdam ve çoğulukla da Berlin şehir merkezine ziyaretler gerçekleştirilir. Haftaiçleri ise Berlin Duvarı'nın bir bölümünde yer alan ve birçok renkli grafiti ve sanat eseriyle süslenmiş açık hava sergisi olan East Side Gallery ziyareti / Avrupa'nın en eski ve en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Berlin Hayvanat Bahçesi / Kreuzberg'deki parklara ziyaret / Drachenberg Ejderha Tepesi / DDR müzesi / Berlin'in en ünlü göl plajı Strandbad Wannsee gezisi / Hackesche Höfe Müzesi / Kommunikationsmuseum gibi çeşitli geziler ile Berlin'deki ünlü pek çok yeri keşfedebilirsiniz. Akşamları yurtta film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneğinde Creative Arts ve Tenis dersleri de sunmaktadır. 'Exclusive Tours' ek paketi ile daha fazla geziye de katılabilirsiniz.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 2370 € / 3 Hafta 3330 € / 4 Hafta 4290 € / ek her hafta 960 €
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 2510 € / 3 Hafta 3540 € / 4 Hafta 4570 € / ek her hafta 1030 €

Alpadia Engelberg İşviçre Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA İSVİÇRE LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Engelberg - İsviçre
Yaş Grubu 10-17 yaş
Merkez Hakkında Alpadia'nın Engelberh İsviçre'deki yaz okulu Lucerne'den sadece 45 dakika uzaklıkta bulunan Orta İsviçre'deki en popüler dağ tatil bölgelerinden biridir. Yemyeşil orman ve etkileyici dağ zirveleri yürüyüş yapmak dağ bisikletine binmek ve diğer açık hava maceraları için ideal bir konum sunar. Yaz aylarında yapılan kızak pisti peynir üretimi yapılan manastır ip parkı ve daha fazlasıyla Alpadia Engelberg'de yapacak çok şey vardır. Okul Engelberg şehrinin merkezinde yer alan restore edilmiş 12. yüzyıl Benediktin manastırından dönüştürülmüş bir binada yer alır. Ferah sınıflar yurt oyun alanları ve tenis kortları dahil olmak üzere mükemmel kapalı ve açık spor olanaklarıyla donatılmıştır. Zurich Lucerne Lido veya Bern gibi yerlere yapılan geziler de dahil olmak üzere çeşitli etkinlik programıyla Engelberg'de yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Okulda öğrenciler dilerse Almanca dilerse İngilizce eğitim alabilirler.
Konaklama Türü Yurtta tek ve çift kişilik ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler okulun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 30 Haziran - 03 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Almanca veya İngilizce
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Tam günlük gezilerde çoğunlukla Zurich Lucerne Lido ve Bern şehir merkezine ziyaretler gerçekleştirilir. Haftaiçleri ise Titlis Cliff Köprüsünde yürüyüş / Tobogganing aktivitesi ile büyüleyici manzaralar eşliğinde dağın eteklerinden kızakla hızla kayak gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Akşamları yurtta film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneğinde Creative Arts / Tenis / Dağcılık dersleri de sunmaktadır.
Fiyat (20 ders) 2 hafta 3925 CHF / 3 hafta 5410 CHF / 4 hafta 6895 CHF / ek her hafta 1485 CHF
Fiyat (25 ders) 2 hafta 4145 CHF / 3 hafta 5740 CHF / 4 hafta 7335 CHF / ek her hafta 1595 CHF

Alpadia Freiburg Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA FREIBURG LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Freiburg
Yaş Grubu 13-17 yaş
Merkez Hakkında Alpadia'nın Freiburg'daki yaz okulu şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta ormanın kenarında sakin bir ortamda yer almaktadır. Bir üniversiteye ve canlı bir tarihi merkeze ev sahipliği yapan Freiburg her zaman hareketlidir. Yakınında Ren Nehri boyunca yürüyüş yapmak veya dağ bisikleti yapmak için mükemmel bir yer olan Kara Orman bulunur. Sınıflar ve konaklama birimi aynı binada bulunur ve oyun odası gibi birçok ortak alan mevcuttur. Ayrıca bir yüzme havuzu futbol sahası plaj voleybolu sahası ve basketbol sahaları bulunan yakındaki bir spor kompleksine erişim imkanı da vardır.
Konaklama Türü Derslikler ile aynı bina bulunan yurtta 4 yataklı ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler yurdun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 23 Haziran- 10 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Almanca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Tam günlük gezilerde çoğunlukla Freiburg şehir merkezine ziyaretler gerçekleştirilir. Haftaiçleri ise Schlossberg'a gezi ve kule tırmanışı / Steinwasen Parkı / Titisee / Schauinslandbahn teleferik hattı ile Schauinsland dağı gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Akşamları yurtta film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneği sunmaktadır. Europa-Park gezisine katılabilir / Adrenalin programı ile dağ bisikleti yapabilir / özel tenis dersleri alabilirsiniz.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 2444 € / 3 Hafta 3419 € / 4 Hafta 4394 € / ek her hafta 975 €
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 2574 € / 3 Hafta 3614 € / 4 Hafta 4654 € / ek her hafta 1040 €

Alpadia Frankfurt Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA FRANKFURT LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Frankfurt - Lahntal
Yaş Grubu 10-17 yaş
Merkez Hakkında Alpadia'nın Frankfurt - Lahntal'daki yaz okulu Frankfurt şehir merkezine bir saat uzaklıkta Biedenkopf-Marburg bölgesindeki Lahn Vadisi'nde harika bir konumda yer almaktadır. ahn vadisi birçok kale ve katedraller ile Kelt ve Roma dönemlerine ait miraslarla dolu bir bölgedir. Ormanlarla kaplı dağlar ve nehirler açık hava etkinlikleri için ideal bir ortam sunmaktadır. Kamp geniş sınıflar konforlu konaklama imkanı ve yakındaki spor sahaları tenis kortları ve yüzme havuzuna erişim gibi mükemmel olanaklara sahiptir.
Konaklama Türü Yurtta 4 yataklı ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler okulun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 23 Haziran- 10 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Almanca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Tam günlük gezilerde çoğunlukla Frankfurt ve Köln şehir merkezine ziyaretler gerçekleştirilir. Haftaiçleri ise Fort Fun eğlence parkı / Marburg / Aquamar yüzme havuzu / Trambolin parkı / Biedenkopf Kalesi etrafında meşaleli yürüyüş gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Akşamları yurtta film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneğinde Creative Arts / Tenis / Binicilik dersleri de sunmaktadır.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 2300 € / 3 Hafta 3220 € / 4 Hafta 4140 € / ek her hafta 920 €
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 2430 € / 3 Hafta 3415 € / 4 Hafta 4400 € / ek her hafta 985 €