Yurtdışında Yabancı Dil Eğitiminin Önemi

Ülkemizde gitgide çoğalan yabancı şirket yatırımları ve uluslararası ticaretin gelişmesi ile birlikte yabancı dil öğrenmek zorunluluk haline geldi. En az bir hatta iki yabancı dil bilgisi ve aktif şekilde kullanıyor olmak işverenler için en önemli özellikler olarak görülmektedir. Eğitim hayatınız boyunca yabancı dil dersleri alsanız bile iş hayatında bulunduğunuz seviyenin yetersiz olduğunu fark edeceksiniz. Yabancı dil eğitimi için çeşitli kurslardan faydalansanız dahi aktif olarak kullanmadığınız sürece bu eğitim teoride kalacaktır. Yabancı dil eğitiminin en kolay yolu o dilin konuşulduğu ülkede eğitim almaktır.

Bir yabancı dile ne kadar iyi hâkim olursanız iş hayatında rakiplerinizden o oranda öne çıkar ve kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanabilirsiniz. Dil bilgisi ya da kelime dağarcığının iyi olması değil yabancı dili ne kadar iyi konuştuğunuz önemlidir.

Öğrenmek istediğiniz yabancı dilin konuşulduğu ülkede eğitim aldığınızda teorik eğitimin yanında günlük yaşantı içerisinde sürekli pratik yapma imkânı bulursunuz. Yaşamın içerisinde diğer insanlarla iletişim kurabilmek için zorunlu olarak o dili konuşmak sizi kısa sürede istediğiniz yeterliliğe kavuşturur.

Yurtdışında yabancı dil öğrenmek için gittiğiniz ülkedeki farklı kültürlerden yeni insanlarla tanışmak ve birçok yeni bilgi öğrenmek size yeni deneyim katacaktır. Eğitiminiz sırasında kurduğunuz dostluklar ile uzun yıllar sürecek bir iletişimin ve yapabileceğiniz yeni yurtdışı ziyaretlerinin kapısı açılır.

Yurtdışında dil eğitimi almış olan kişiler sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, zorluklarla daha iyi mücadele eden tecrübeli kişiler olarak tanımlandığı için iş başvurularınızda da sizin öne çıkmanızı sağlayacaktır. Kariyer sürecinizde bu anlamada da size katkı sağlayacak bir özelliktir. Gelecekte karşınıza çıkabilecek fırsatlardan yararlanmak için yurtdışında dil eğitimi deneyimini elde etmeniz önem arz etmektedir.

Yurtdışı dil eğitiminde alternatifler

Okulların sunduğu çeşitli alternatifler ile program türü, süresi ve başlangıç tarihi gibi konuları kendi şartlarınıza göre belirleyebilir, kendi dil seviyenize göre başlangıçtan en üst seviyeye kadar eğitim alabileceğiniz bir sınıfa yerleştirilebilirsiniz. Genel yabancı dil eğitimi yanında iş yaşamı ile ilgili programlar ve sınavlara hazırlık programları (TOEFL, TOEIC) gibi programlardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Lisans eğitiminizin devamı olarak seçmiş olduğunuz meslek dalında Tıp, Hukuk, Finans gibi alanlara özel olarak açılmış dil programlarında kariyer hedefinize uygun bir yabancı dil eğitimi ile mesleki anlamda kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

Globalleşen dünyada en çok kabul gören dil İngilizce gibi görünebilir ama uluslararası alanda onun kadar önemli olan Çince, Almanca, Fransızca gibi farklı dillerde de eğitim almak için bu dillerin konuşulduğu ülkeleri tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında yabancı dil eğitiminin size katacağı tecrübe ve bilgi ile kariyer hedeflerinizi daha kısa sürede yakalayabileceğinizi göz önünde bulundurarak Alternatif Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızı ziyaret etmenizi öneririz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer