COQUITLAM COLLEGE

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Coquitlam College, Vancouver’da bulunan özel bir kolejdir.  1982 yılında kurulan okul 38 sene içerisinde programlarını zenginleştirerek Kanada ve Amerika’da yüksek sıralamalarda yer alan üniversitelere girmeyi hedefleyen öğrenciler için ilk seçeneklerden biri haline gelmiştir. Kolejde önlisans derecesi, üniversite transfer programı, lise programı ve İngilizce hazırlık programı  sunulmaktadır.  

Coquitlam College’ın ana kampüsü  yedi dönümlük yeşil bir alanda kuruludur.  Kampüste öğrenciler, çeşitli spor aktivitelerine katılabilecekleri geniş ve rahatlatıcı açık yeşil alanın ve  kapalı spor salonunun keyfini çıkarabilirler.  Kampüs, Vancouver şehir merkezinden sadece 25 dakika uzaklıktadır. Ayrıca okulun Surrey’de yer alan bir kampüsü daha bulunmaktadır. 

Coquitlam College’ın lise programını tamamlayan öğrencilere Dogwood Diploma’sı verilmektedir. Bu program öğrencilerin lise gereksinimlerini daha küçük, daha kişiselleştirilmiş bir sınıf mevcudu ile tamamlamalarına olanak tanır. Programın müfredatı, British Columbia Public School System tarafından sunulan diploma programı ile aynı geçerliliğe sahiptir.  Fakat Dogwood Diploma programında lise eğitimine kendi ülkesinde başlamış öğrencilerin ülkesinde almış olduğu dersleri Kanada’da saydırması bu programda daha kolaydır. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, BC Dogwood Diplomasını alacak ve Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversitelerde birinci sınıfa girebileceklerdir. Liseye girmek isteyen uluslararası öğrenciler için birçok denizaşırı kurs bu programa aktarılacak ve mezuniyet gereksinimlerine sayılacaktır. Öğrencilerin bu programdan mezun olabilmeleri için en az 80 kredi (20 ders) tamamlamaları gerekmektedir.

Öğrencilerin okul bünyesindeki lise programında eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır. Okulda İngilizce hazırlık programı da sunulmaktadır. 

Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan Dowood Diploma’sına sahip olurlar.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025 )

 
Yıllık Okul Ücreti (8 course)11.520 CAD
Başvuru Ücreti200 CAD
Sağlık Sigortası376 CAD
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)12.500 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti + Custodianship275 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet24.871 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

Odalar tek kişilik ve genellikle ortak banyoludur. Öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aileleri ile beraber yerler. Öğlen yemekleri ise okulda yenir. 3 öğün yemek konaklama ücretine dahildir.  Aileler Coquitlam College’a en fazla 30 dakika uzaklıktadır.  

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI