Yurtdışında Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Yurtdışında eğitim almak, yabancı dil eğitimi almanın en hızlı ve kolay yolu olmanın yanı sıra herkesin deneyimlemesi gereken, kişisel gelişim açısından da önemli bir seçenektir. Kendinize yapacağınız en iyi yatırımlardan biri dil eğitimi olacaktır. Günümüzde kariyerine başlamakta olan bir kişiye ilk sorulardan biri yabancı dil seviyesidir. Yabancı dil eğitimi bu kadar önemliyken, en iyi dil eğitimi de o dilin konuşulduğu ülkede alınıyorken, yurtdışında eğitimin avantajlarına bir bakalım.

İşte size  Yurtdışında eğitim almak için 6 neden :

Yabancı dil eğitimi en kolay o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilir

Okul yıllarında öğrendiğiniz yabancı dil bilgisi genellikle teorik kalır. Yabancı bir ülkede günlük yaşantı içerisinde o dili konuşmak durumunda kalacağınız için bol miktarda pratik yapabilirsiniz. Bu sayede yabancı diliniz akıcı bir hal alır.

Yurt dışında eğitim yabancı bir ülkeye seyahat anlamına gelir

Eğitim almak için yurtdışını tercih ettiğinizde o ülkenin tarihi ve turist yerlerini gezme fırsatı bulursunuz. Sadece o ülke de değil, yakın bölgelerde farklı ülke ve şehirleri ziyaret edebilirsiniz. Tatil dönemlerinde bunun için bol vaktiniz olacaktır. Bulunduğunuz şehirde çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklere katılabilir, şehir turları ile keşfe çıkabilirsiniz.

İş yaşamına bir adım önde başlarsınız

Bir iş mülakatında karşınıza çıkacak önemli sorulardan biri hangi yabancı dili iyi seviyede bildiğiniz olacaktır. Örneğin İngilizceyi yurtdışında öğrenmiş ve pratik yapmış biri mutlaka iş başvurusunda öne geçecektir. Yurt dışı eğitim esnasında edindiğiniz deneyimler de aynı şekilde kişisel gelişiminiz açısından faydalı olacaktır.

Yeni arkadaşlar, yeni kültürler

Sizin gibi birçok değişik ülkeden gelen öğrenciler ile aynı ortamda bulunmak size yepyeni dostlukların ve farklı bakış açılarının kapısını açabilir. Onların kültürlerini tanımak da sizin için bambaşka bir tecrübe olacaktır. Ayrıca bu yeni insanlar birçok ülkede bağlantı edinmenizi ve ilerleyen kariyerinizde işe yarayacak dostlara sahip olmanızı sağlayabilir.

Yurt dışında eğitim görüş açınızı arttırır

Evinizden uzakta, kendi sorumluluğunuzu almak, kendi ayaklarınızın üzerinde durmak mutlaka sizi geliştirecek etkenlerdir. Hayatta karşınıza çıkacak sorunlarla mücadele etmek kendi yöntemlerini geliştirmenize ve olgunlaşmanıza sebep olur.

Dil eğitimi alırken yurtdışını tercih edenler, ülke içinde eğitim alanlardan daha avantajlıdırlar. Ülkelerin kendi resmi dilleri ile eğitim alınması, bu konuda en ön plana çıkan avantajlardan biridir. Kültürel bir eğitim, coğrafya üzerinde değişik insanlarla tanışma ve kaynaşma olanağı elde edilebildiği için eğitimden daha fazla verim almak mümkündür. Tabi ki tek neden olarak bunları sıralamak da doğru değildir. En nihayetinde yabancı bir dili öğrenmek için dilin kullanıldığı anayurda gitmek ve burada zaman geçirmek bile kendi başında ülke içinde alınacak dil eğitiminden çok daha kaliteli sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır. Günümüzde İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısının her geçen gün daha da arttığı gerçeği, gözden kaçırılmayacak bir detaydır. İş dünyası, eğitim ve sosyal hayat içerisinde artık İngilizcenin kapladığı yer hakkında konuşmaya bile gerek yok. Bugün filmleri izlerken bile yabancı dillere çevrilme oranlarını göz önünde tuttuğunuzda İngilizce dile çevrilen film sayısının çok daha fazla olduğunu görmek mümkündür. Filmler keyfi olduğu halde bu kadar rağbet görmesi, İngilizcenin sosyal hayat ve iş dünyasında ne kadar yer kapladığını tahmin etme kolaylığını sağlayacaktır. Bu yüzden bu konunun detaylarına girmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bizim için önemli olan hangi ülkeyi tercih etmemizdir. İngiltere dil okulları İngilizce eğitimi için tercih edilebilecek en iyi eğitim kurumlarıdır. Farklılıkları ile hem ülke geneli hem de okulların kalitesini tartışmadan tavsiye etmek gerekiyor.

london-ingiltere

İngiltere dil okulları ve Amerika dil okulları

İngilizcenin anayurdu olarak iki ülkeyi göstermek herhalde abes olmayacaktır. Amerika, resmi dil olarak İngilizce kullanmaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahip olması, lehçe bakımından bir hayli zengin olmasını etkilemektedir. Dünyanın birçok yerinden buraya yerleşenler sonradan İngilizce öğrendikleri için haliyle ortaya değişik lehçeler çıkmaktadır. Ancak tüm bunların yanında bir de eğitimde kalite ve disiplini elden bırakmayan eğitim kurumlarının varlığından da söz edilebilir. Kanada dil okulları veya Kaliforniya gibi kentlerde İngilizce eğitim veren okulların sayısı sanırım dünya genellemesinde ilk sıralarda yer alırlar. Bu da fiyat konusunda eğitim almak isteyenlere alternatif seçenekler sunmaktadır. Mesela daha uygun rakamlarla eğitim almak isteyen bir kişi araştırmalarını doğru şekilde yaptığında kesinlikle uygun maliyetler karşılığında eğitim alabilir ve kısa sürede okul hayatını tamamlayarak İngilizceyi kullanmak istediği alanda kullanmaya başlayabilir. Bununla birlikte günümüzde İngiltere dil okulları da tercih edilen eğitim kurumlarıdır. İngiltere, resmi dil olarak İngilizce konuşan ve kozmopolitlik açısından Amerika kadar kozmopolit bir yapıya sahip değildir. Bu da İngilizcenin daha sade ve anlaşılır biçimde kullanılmasını etkilemektedir. Dolayısıyla bu ülkeyi tercih edenlerin daha net İngilizce konuşabildiklerini söylemek gerekiyor. Doğrusu tercih yapmak zor olsa da ben olsam İngiltere’de eğitim görmeyi daha çok isterdim.

İngilizce seviyenizi arttırın

İngilizce eğitimi konusunda eğitim alırken sonuçlarını en iyi şekilde elde etmek ve istediğiniz düzeyde eğitim görmek için okul tercihi yaparken çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Yurtdışında dil eğitimi görenlerin en çok acemilik çektikleri konuların başında hangi okulların daha kaliteli olduklarını bilmemeleridir. Bu nedenle araştırma yapmadan karar vermemek gerekiyor. Malta dil okulları veya diğer yerlerde eğitim almaya başlamadan önce tercih edeceğiniz okulu ve diğer okulları karşılaştırabileceğiniz bir platformdan yararlanmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer