Hemen ücretsiz teklif isteyin

Hukuk İngilizcesi Programları

Hukukçuların İngilizce’yi herkesten daha dikkatli kullanmaları gerekmektedir.  Yurdışında alınacak bir İngilizce eğitimi bazen ihtiyacı tamamen karşılamayabilir. Yabancılarla çalışan bir hukukçunun okuduğunu net olarak anlaması, aktarabilmesi ve gerektiğinde kontratlar hazırlayıp resmi yazışmalar yapabilmesi beklenir.

Hukuk İngilizcesi programları ileri derecede İngilizce bilgisine sahip olan hukuçular için kendi alanlarında dile hakim olabilme adına çok önemli programlardır. Yurtdışında Hukuk İngilizcesi programları  sunan okulların çoğu 3-4 haftalık sadece Hukuk İngilizcesi ağırlıklı bir ders programı izlerler. (ABD’de 10 haftalık yoğun hukuk ingilizcesi programları da bulunabilr). Bu programlar aynı zamanda TOLES veya ILEC gibi Hukuk İngilizcesi yeterlilik sınavlarına hazırlık niteliğinde olabilr. Ayrıca bazı dil okulları orta düzeyden itibaren yoğun İngilizce programı dahilinde seçmeli ders olarak haftalık 5-10 ders arası Hukuk İngilizcesi dersleri de sunmaktadır.

Bir çok hukukcu öğrencimiz imkanları ve zamanları elverdiğince öncelikle uzun dönemli inglizce programlarına katılarak dil seviyelerini “advanced” düzeyine çıkarırlar daha sonra da bir hukuk ingilizcesi veya kısa süreli bir hukuk sertfika programına katılarak kariyerlerine daha emin adımlarla devam ederler. İngilizcelerini ileri düzeye taşıyan veya ileri düzeyde İngilizcesi olan hukukcu öğrencilerimize ayrica uzman üniversite danışmanlarımız hukuk master programları “LLM” ile ilgili yüksek standartta danışmanlık yaparak onları kabul alabilecekleri en iyi LLM programlarına yerleştirirler.

Hukuk İngilizcesi programından neler bekleyebilirsiniz;

İngilizce hukuk terminolojiniz gelişir. Alanınız ile ilgili çok daha rahat konuşabilir ve yazabilir , telefonda İngilizce konuşma sıkıntısı yaşamayazsınız. İngilizce hukuk kaynaklarını etkin bir şekilde takip etmeye başlayabilr ve internet üzerinden dünyanın her yerinden melektaşlarınız ile tanışma ve fikir paylaşma platformlarını etkin kullanabilirsiniz.

DEVAMINI OKU KISALT