Yurtdışı Yaz Okulları

Image

İngiltere Yaz Okulları

Yurtdışında çocuklar için yaz okulu denince ilk akla gelen ülke hiç kuşkusuz İngilteredir.

Image

Kanada Yaz Okulları

Muhteşem doğası, sıcak insanları, eğitim ve kültür düzeyi yüksek insanları ile Kanada iyi bir yaz okulu seçimidir..

Image

Fransa Yaz Okulları

Fransızca eğitimini sörf, yelken gibi spor ve aktivitelerle birleştirebilirsiniz.

Image

Almanya Yaz Okulları

Almanyanın pek çok bölgesinde her yaş grubuna uygun yaz okulları bulabilirsiniz.

Image

Malta Yaz Okulları

Akdenizin incise Malta, yaz okulu için en uygun ve eğlenceli alternatif olabilir.

Neden yurtdışında yaz okulu?

Bu programlar çocuklara ve gençlere yabancı dil eğitim ve pratiği yanında grup içinde aktifleşme, yeni arkadaşlar edinme ve tek başına kalabilme tecrübesi sunarlar.
Yurtdışındaki yaz okullarının en büyük avantajı okulun bulunduğu ülkede konuşulan dile uyum sağlama konusunda çocuklara ve gençlere yardımcı olmasıdır. Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılırlar. Öğleden sonraları ise birbirleriyle kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir.

DEVAMI

Yaz okulu için hangi ülkeyi seçmelisiniz?

Bu programlar için tercih edebileceğiniz ülkelerden bazıları İngilizce için İngiltere, Kanada, ABD, Malta; Fransızca için Fransa veya Canada, Almanca için Almanya veya Avusturya, İspanyolca için İspanya ve İtalyanca için İtalya olabilir. Çocuğunuzun yaşına ve daha önceki seyahat deneyimlerine göre şehir seçmekte fayda bulunmktadır. Direk uçuş imkanı olan şehirleri seçmek ulaşımı kolaylaştıracktır.

DEVAMI

Yurtdışında yaz okuluna gidenler neler paylaştı?

Yolculuk nasıl gerçekleşiyor?

Yaz okulu öğrencileri yurtdışına uçakla seyahat edeceklerinden mtlaka yolculuk öncesinde danışmanlarımız taragından bu yolculuğa

Gidilen yerde karşılama yapılıyor mu?

Yaz okulu öğrencileri okulları tarafından indikleri havalimanında karşılanır ve konaklamalarına güvenli bir şekilde ulaştırılıp yerleştirilirler.

Öğrenciler giderken yanına ne almalıdır?

Yaz okulu programları bol miktarda gezi ve aktivite içereceğinden öğrencilerin yanlarında mutlaka yürüyüş ayakkabısı, spor kıyafetler ve  sırt çantası götürmesi gerekir. Bunun dışında 1 hafta boyunca yeterli olacak iç çamaşırı ve günlük kıyafet alınmalıdır.Genelde haftada bir kez öğrenciler çamaşırlarını yıkama imkanına sahip olurlar. Bunun  dışında fotoğraf makinesi, küçük bir sözlük, defter-kalem ve gidilecek ülkenin hava şartları göz önünde bulundurularak dış kıyafetler alınmalıdır.

DEVAMI