Yaz okulu için hangi ülkeyi seçmelisiniz?

Bu programlar için tercih edebileceğiniz ülkelerden bazıları İngilizce için İngiltere, Kanada, ABD, Malta; Fransızca için Fransa veya Canada, Almanca için Almanya veya Avusturya, İspanyolca için İspanya ve İtalyanca için İtalya olabilir. Çocuğunuzun yaşına ve daha önceki seyahat deneyimlerine göre şehir seçmekte fayda bulunmktadır. Direk uçuş imkanı olan şehirleri seçmek ulaşımı kolaylaştıracaktır.

Alternatif Yurtdışı Eğitim özellikle ilk kez yurt dışına çıkacak  yaz okulu öğrencilerine İngilizce programları için İngiltere veya Malta gibi yakın ülkeleri seçmelerini tavsiye etmektedir. Uçuş süresinin yakınlığından çok benzer zaman dilimlerinde olmak öğrencilerin aile veya yakınları ile daha rahat telefon görüşmeleri yapabilmesini sağlar. Bu süreçte çocuğunuzun zaman zaman yalnız hissedip sizinle konuşmaya ihtiyaç duyacağını göz önünde bulundurmalısınız. Yine ilk kez yurtdışında yaz okuluna katılacak öğrenciler için tavsiye ettiğimiz süre 3 haftadır.
Çocuğunuz ilk kez yaz okulu programına katılmayacaksa ülke ve şehir seçiminde daha özgür davranabilirsiniz. Yaz okullarının sunduğu dil eğitimi programları birbirinden çok farklılık göstermez. Ancak gezi ve aktivitelerin çocuğunuzun ilgisini çekmesi önemlidir. Daha çok outdoor sporları seven bir çocuk için Kanada çok iyi bir tercihken alışveriş seven ve eğlence parklarında zaman geçirmek isteyen çocuğunuz için ABD’de bir yaz okulu seçmek daha unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Fransızca  yaz okullarına katılmak isteyen öğrenciler Fransa yanında Kanada’nın Montreal bölgesini de tercih edebilirler. Montreal Fransızcanın resmi dil olduğu ama İngilizceyi ana dil olarak kullanan pek çok kişiye de ev sahipliği yapan bir şehir oluşuyla dikkat çekmektedir. Okulda Fransızca eğitim alırken dilerseniz ana dili İngilizce olan bir aile ile konaklamayı seçerek her iki dile yönelik bir deneyim de kazanabilirsiniz.

Ülke ve şehir seçim ile ilgili sizi dikkatle dinleyip özenle yönlendirecek danışmanlarımızla görüşebilirisniz.