Westminster Üniversitesi

UNIVERSITY OF WESTMINSTER

Westminster

 

 

 

 

 

 

Kuruluş Yılı: 1838
Yeri: Londra
2019 Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times: 114
Guardian: 81
The Complete Guide: 82
Research Excellence Framework: 67
Web Sitesi: http://www.westminster.ac.uk/

İngiltere’nin en çok sevilen üniversiteleri arasında yer alan University of Westminster Londra sınırları içinde kurulu, 4 kampüse sahip olan dinamik bir üniversitedir. Okulun ana kampüsü Londra’da Regent Caddesinde olmak üzere, Cavendish, Marylebone ve Harrow bölgelerinde de kampüsler bulunmaktadır. Okul aynı zamanda Özbekistan Taşkent’te Westminster International University olarak da faaliyet gösterir. Spor, medya, tasarım gibi alanlarda faaliyet gösteren kulüpler öğrenciler tarafından yoğun ilgi görür. Bu sayede Westminster öğrencileri sosyal yönden de desteklenerek kaliteli bir eğitim alırlar. University of Westminster’ın fakültelerine bakacak olursak; Fen-Teknoloji, Sanat-Tasarım, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Mimarlık, Hukuk ve İşletme fakülteleri gibi hemen her alanda eğitim veren bir okulla karşılaşırız. İstihdam ve sürdürülebilirlik Westminster Üniversitesi’nin en çok önem verdiği unsurlardır.

University_of_Westminster1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres:
University of Westminster
309 Regent Street
London
W1B 2UW
Kuruluş Tarihi: 1838
http://www.wmin.ac.uk/

Toplam Öğrenci Sayısı: 22,000
Lisans / L.üstü Dağılımı: 75% Lisans – 25% Lisansüstü
150 farklı ülkeden 5,000’den fazla yabancı öğrenci.

Ödüller:
* Üniversitenin burs departmanı özverili çalışmalarından ötürü ‘Times Higher Award’ ödüllerinden ‘Yabancı Öğrencilere Sıradışı Destek’ ödülünü kazanmıştır.
* Queens Award For Enterprise ödülünü almıştır.
* Okulun futbolda iyi bir ünü vardır.

Ünlü Mezunlar:
Quentin Crisp – Yazar
Lisa l’Anson – Sunucu
Baroness Chalker – Eski Bakan
Jasper Conran – Tasarımcı

Konaklama:
Okulun Harrow, Hoxton, Highgate, Victoria, Marylebone ve Lambeth olmak üzere 1400 öğrenciye hitap eden konaklama imkanı mevcuttur. Öncelik Londra dışından gelenlere verilmekte olup okulun konaklama ofisi özel konaklama yerleri konusunda da yönlendirme yapmaktadır. Yurtta konaklama ücretleri haftalık ortalama £167.65 – £269.50 arasında değişmektedir.

westminster_üniversitesi3

 

 

 

 

 

 

 

Olanaklar:
Yakın zamanda yenilenen cim ve Chiswick’te nehir kenarındaki 45 hektarlık spor alanı anılmaya değer. Kütüphaneler her tarafa yayılmış olup Harrow ve Marylebone’da 24 saat ulaşılabilir durumdadır. Okulun ödüllü bir öğrenci radyosu da mevcuttur.

Ulaşım:
Westminster Üniversitesi’nin 4 kampüsünden 3’ü şehir merkezinde kurulu olup mükemmel yerlerdedirler. Dördüncü kampüs olan Harrow, metroyla 20 dk mesafede olup 24 saat otobüs servisinin olduğu bir yerdir.

Okulun Tarihi
* 1838 senesinde bilim ve mühendislik eğitimi için kurulan Westminster Politeknik ülkenin bu alandaki ilk okuluydu.
* Okul 1882’de hayırsever Quintin Hogg tarafından devralınarak Regent Street Polytechnic adını almış ve 1970’te Polytechnic of Central London olarak değişinceye kadar böyle kalmıştır.
* 1992 senesinde The University of Westminster ismini alarak üniversite statüsünü kazanmıştır.

Program Ücretleri:

Foundation: 9,250 GBP (2018/2019)
Lisans Programları: 12,750 GBP (2018/2019)
Yüksek lisans Programları: 12,500 GBP – 20,500 GBP (2018/2019)