1. Anasayfa
  2. »
  3. Vize

Vize

Vize danışmanlığı hizmeti Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından kendi öğrencilerine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Temsilcisi olduğumuz okullardan birine kayıt olmayı düşünüyorsanız bu hizmetimizden de ücretsiz yararlanmak için okul kayıt aşamasında bizimle irtibata geçmeniz daha avantajlı olacaktır. Temsil etmediğimiz okullar ve zaten kayıtlı olan öğrenciler için ücretli profesyonel vize danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

Yurtdışı eğitimde gidilecek ülkeyi belirleyen kriter; VİZE

Yurtdışında eğitim almayı planlayacağınız ülkelerin pek çoğu Türk öğrenci ve ziyaretçilerden ülkelerine giriş için izin; yani vize almalarını istemektedir. Vize zaman zaman eğitim hedeflerinizde aşmanız gereken bir engelden öte eğitim alacağınız ülkeyi belirleyen kriter haline geliyor.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmaları veya vize konusunda danışmanlık veren yasal vize ofisleri size gitmek istediğiniz ülke için vize alma şansınız konusunda fikir verebilir ve tavsiyelerde bulunabilirler. Bununla beraber unutmamalısınız ki vize görevlileri karar aşamasında kanaat kullanır ve hiç kimse size % 100 vize alacağınızı garanti edemez.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vize aşamasındaki rolü

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı konusunda hizmet veren uzman kuruluşlar vize konusunda sizi yönlendireceklerdir. Sonuç olarak vize aşamasında esas alıncak kriter sizin kendi eğitim durumunuz, maddi olanaklarınız ve kişisel hedeflerinizdir. Ancak doğru ve tam hazırlanmış bir vize başvuru dosyası hem zaman kaybınızı önleyecek hem de vize görevlilerinin size daha pozitif yaklaşmasını sağlayacaktır. Tüm bunların yanında öğrenci  vize sırasında karşılaşacağı  soruları önceden öğrenmiş ve görüşmeye hazırlanmış olur.

Ayrıca bazı ülkelerin vize konusunda koymuş oldukları kriter ve değerlendirme şekilleri diğerlerinden farklı olabilmektedir. Yine bazı ülkelerde eğitim alınacak döneme göre çeşitli vize tipleri bulunabilir. Örneğin Avustralya ve Kanada eğitim sürenize göre değişen vize türlerine sahiptir. Programınızı tamamladıktan sonra aynı ülkede farklı bir eğitime devam etmek gibi bir planınız varsa bu vize türlerini çok iyi incelemelisiniz. Danışmanlık firmaları size bu aşamada bilgi verir ve gittikten sonra hiç beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşmanızı önlerler.

Vize danışmanlığı hizmeti  Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmalığı tarafından kendi öğrencilerine ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Maddi durumu çok iyi olan herkes öğrenci vizesi alabilir diye bir kural yoktur.
Eğitim durumunuz,  yaptığınız işte almayı planladığınız eğitimin gerekliliği, daha önce ziyaret ettiğiniz ülkeler gibi kriterler, vize almanızda veya almamanızda rol oynarlar.

Vize görevlilerinin değerlendirme kriterleri

Öğrenci, eğitim ve diğer masraflarını sağlayacak maddi birikime sahip mi?

Vize görevlileri en başta sizin ve ailenizin banka hesapları ile ilgilenirler. Avustralya hükümeti dışında hiçbir ülkenin vize departmanı size sahip olmanız gereken hesap tutarını açıkça söylemez ancak hesaplarınızda bulunması gereken rakam eğitim döneminizde size gerekecek olan kişisel masraflar ve eğitim harçlarını karşılayacak tutarda olmalıdır. Ayrıca, bu hesapların geçmişini ve nasıl kazanıldığını da göstermek gerekir. Yeni yatırılmış yüksek bir meblağ vize görevlisinin dikkatini çekecektir.

Ülkenize dönmeniz için yeterli sebebiniz var mı?

Vize görevlilerinin dikkat ettiği diğer önemli nokta sizi ülkenize bağlayan ailevi, maddi ve kişisel bağlardır. Burada iyi şartlarda yaşıyorsanız, iyi bir işiniz, size ve ailenize ait taşınmazlar varsa genellikle ülkenize döneceğiniz düşünülür.

 Alacağınız eğitimin sizin için gerekliliğine inanmaları gerekir.

Örneğin yalnızca bir dil kursuna gidyorsanız seçtiğiniz sürenin var olan İngilizce bilginize göre yeterli olup olmadığı ve işiniz veya eğitiminiz için böyle bir eğitimi yurtdışında almış olmanızın size getirileri göz önünde bulundurulur.