Uzun Dönem Dil Kursları – Academik Yıl veya Dönem

uzun-donem-dil-kurslari-academic-yearÜniversite eğitimini yurtdışında almak isteyenler, Türkiye’de hazırlık sınıfı alması gerekenler (Yurtdışında alacağınız TOEFL veya IELTS belgeleri ile hazırlık sınıfını atlama imkânı sağlar) ve dil öğrenmek için uzun zamanı olan herkes bu programa katılabilir.
Uzun döneme yayarak başta İngilizce olmak üzere birçok dili iyi derecede konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneğini tamamen halletmenin en iyi yolu olarak tanımlanabilecek olan Akademik Yıl / Sömestre programları 5 – 6 ay veya 8 – 9 ay sürerler.
Belli başlangıç tarihleri olan bu programlar sonunda alınabilecek IELTS, TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan belgeler ile dil yeterliliğini üniversiteler ve işverenlere ispatlamak mümkündür. Günümüzde birçok öğrenci Türkiye’de bir dil hazırlık programı yerine çok daha verimli olacağı kuşku götürmez bu programı tercih ederek, bu programın sonunda aldıkları TOEFL veya ILETS skorlarını üniversitelerine vererek hazırlık yılını bu şekilde tamamlarlar. Dil hazırlık yılını yurtdışında yapan öğrencilerin Türkiye’de hazırlık yılı alan öğrencilere göre üniversite hayatlarında ve daha sonra iş yaşamlarında daha başarılı olmaları kaçınılmazdır. Zira üniversiteye çok daha iyi bir dil düzeyi ve ciddi bir yurtdışı deneyimi ile başlamanın avantajını yaşarlar. Ayrıca bu programların maliyetlerinin özel üniversitelerin sunduğu hazırlık yıllarının maliyetlerinden de ucuz olabileceği dikkate alınmalıdır.
Bu programların bir çoğunda (genelde yoğun haftada 25,30, 35 ders) olanlarında dil düzeyiniz ilerledikçe Grammar and Writing, Listening, Communication Skills, Conversation and Pronunciation,Reading and Vocabulary, Business English, Toeic Prep, Fluency, Business Communication, Toefl IBT, Cambridge Prep, IELTS Prep, Academic Skills, Law, Medicine, University Preparation, Discussion Circle, Global Issues, International Current Events, Journalism, Media Studies, Creative English, English Through Acting and Drama, English Through Film and Video, Public Speaking, Marketing, Small Business, Advertising and Design, E-Business and Web Design, English and Tourism, Inrenship gibi seçmali “elective” derslerde verilir. Bu ekstra dersler dilinizin yeterliliğinin pekişmesi ve derinleşmesi için çok önemlidir.
Akademik Yıl ve Akademik Sömestre programlarına katılmak için 10 neden!
1 – Ekonomik olmaları. Türkiye’de alınacak üniversite hazırlık yılından daha hesaplı ve çok daha etkin olmaları.
2 – Dili yaşayarak, sindirerek öğrenme imkanı vermesi.
3 – Dünyanın pek çok ulusundan insanlarla tanışma imkanı.
4 – Küçük sınıflarda eğitim imkanı.
5 – Uzun süre aynı okul, konaklama ve sosyal ortamda bulunma şansı.
6 – Zengin sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerde bulunma imkanı.
7 – Yurtdışında üniversite düşünenler için üniversite yerleştirme danışmanlığı.
8 – Bazı okullarda üç ayrı ülke, şehir veya okulda okuma olanağı.
9 – Seçmeli dersler alarak dili zenginleştirme şansı
10-Program sonunda okulun vereceği sertifikanın yanı sıra TOEFL veya IELTS sınavlarına girerek uluslararası tanınırlığa sahip bir sertifika alma şansı.
Uzun dönemli program kararı vermek özen ve dikkat ister. Unutmayın Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Türkiye’nin en geniş okul ve program ağına sahip kurumudur. Alternatif’in uzman danışmanlarından yardım alın en doğru ülke, şehir, okul ve programı seçmenize yardımcı olsunlar.