Yeni Zellanda’da Yaşam Koşulları ve Konaklama

Yeni Zelanda’da yaşam koşulları itibariyle dünyanın en beğenilen ülkeleri arasında yer almaktadır. Avustralya yakınlarında ve Güney Büyük Okyanus’ta yer alan bir adalar ülkesi olan Yeni Zelanda refah düzeyinin yüksekliğiyle dikkat çeker.

Yeni Zelanda’nın Güney Yarıküre’de veya ekvatorun güneyinde olması, mevsimlerin kuzey yarım küredekilerin tam tersi olması anlamına gelir. Yazın en sıcak ayları Ocak ve Şubat olup en soğuk aylar Haziran ve Temmuzdur.

Yeni Zelanda iklim olarak genellikle ılıman havaya sahiptir. Ülkenin kuzey kesimleri suptropikal iklimin etkisindedir. Buna karşın ülkenin güney adasının iç kesimlerinde sıcaklık kışın -10 dereceye kadar iner. Ülkenin okyanus kıyıları ise haliyle daha yumuşak ve yağışlı bir iklime sahiptir. Yazları daha da sıcak olup 20-33 arasında dereceler arasında olup oldukça da güneşlidir. Yeni Zelanda, ‘Transparency International 2013 Yolsuzluk Algılama Endeksi’ne göre Danimarka ile birlikte 100 üzerinden 91 puan alarak dünyanın en temiz ülkeleri arasında en üst sırada yer almıştır.

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer