Rusya’da Üniversite Hazırlık Eğitimi

Rusya’da Rusça Hazırlık: 1 ve 1.5 yıllık olmak üzere 2 program sunulur. Sağlam temel atmak isteyenlere ve yüksek lisans adaylarına 1.5 yıllık Rusça Hazırlığı önerilir. 1 yıllık hazırlık okullarına kayıt mayıs ile kasım arası yapılmakta olup 1.5 yıllık hazırlık okullarına ise kayıtlar aralık-ocak ayları arasında yapılmaktadır. Hazırlık müfredatına göre aşağıdaki gibi takviye dersler alınır:
Hazırlık sınıfı sertifikası ülkenin tüm okullarına sınavsız kayıt yaptırmaya hak tanır. Öğrenciler hangi okul veya hangi bölümde eğitim hayatlarına devam edeceklerine hazırlık sınıfındayken daha rahat karar verebilirler.
Rusya’da İngilizce Hazırlık: Pre-Intermediate İngilizcesi olan ve mühendislik bölümlerinde okumak isteyen öğrenciler için Mart ile Temmuz tarihleri arası süren 1 dönemlik İngilizce Hazırlık okulumuz başlatılmıştır.
Son başvuru tarihi: 15 Ocak
Nasıl başvurulur:
1- Statüleri başvuru yapmaya uygun adaylar sitemizdeki bilgi formunu oldurarak veya danışmanlarımızla irtibat kurarak başvuru sürecini başlatabilirler. Adayların durumlarını sağlıklı değerlendirmesi için ‘transkript – not döküm belgesini getirmeleri önemlidir.
2- Danışmanlarımızla yapılan ön görüşme sonrası profilleri programlarımızla örtüşen adayların başvuru işlemleri başlanır. Başvuru için gereken evrakları hazırlayan öğrencilerin kayıtları avans ücreti yatırıldıktan sonra başlatılır.

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer