İtalya’da Lisans ve Master Eğitimi için Son Tarihler

İtalya’da üniversitelerin son tarihleri üniversiteden üniversiteye farklılık göstermekle birlikte genel olarak 15 Nisan gibi başvurular biter. İstisnai olarak bazıları Mayıs’ın sonuna kadar devam ediyor.
Diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak öğrenci İtalyan üniversitelerinden kabul aldıktan sonra diplomasını hangi ülkede eğitim almışsa veya alacaksa o ülkede kurulu İtalyan Konsolosluğunda Pre-enrollment yapması gerekiyor.
Sonuç olarak İtalyan konsolosluğu öğrenciye “Declaration Value” adlı bir belge veriyor ve bu olmadan İtalya’da üniversiteye kayıt yapılamaz.
“Declaration Value” lisans okumak isteyen öğrencilerin minimum 12 yıl, yüksek lisans okumak isteyenler içinse minimum 15 yıllık eğitim altyapısının olduğunu onaylıyor.
‘Declaration Value’ için İtalyan konsolosluğunda son başvuru tarihi 27 Temmuz olup bu tarih İtalyan Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Eğer öğrenci bu tarihe kadar dokümanlarını İtalyan konsolosluğuna vermezse Üniversiteden kabul mektubu geçersiz sayılmaktadır.
‘Declaration Value’ için gerekli evraklar.
1) Üniversiteden kabul mektubu
2) Diploma veya lisans son sınıfta olduğuna dair evrak Apostil olunması ve İtalyancaya çevrilmesi gerekiyor.
3) Transkript – evrak Apostil olunması ve İtalyancaya çevrilmesi gerekiyor.
4) Attestat- evrak Apostil olunması ve İtalyancaya çevrilmesi gerekiyor
5) ¾ Foto
6) Form A

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer