İtalya’da Lisans Eğitimi

İtalya’da lisans eğitimi 3 yıldır ve İtalya’da Lisans okumak isteyen öğrencilerin minimum 12 yıllık eğitim almış olmaları şarttır. Yani lise son sınıf öğrencileri sıfırdan başlayarak ve aynı zamanda bütün üniversite öğrencileri transfer olarak İtalya’da lisans okuyabilirler.
İngilizce “Computer engineering” Electronic Engineering, Mechanical Engineering Mechatronic Engineering ve “Architecture” okumak isteyen öğrencilerin sınava girmesi gerekir. Mühendislik okumak isteyenlerin SAT puanı 1200 üzeri olursa sınava girmelerine gerek yoktur. Eğer SAT yoksa o zaman ‘Mathematics, Physic, Logic’ten sınava girmeleri gerekir. Mühendislik için sınav Mart, Nisan, Mayıs, Temmuz, Ağustos ve en son Eylül’de İtalya’da yapılır. Sınav 42 soru (18 Matematik, 12 Mantık, 12 Fizik) olarak 90 dakikada tamamlanır. Sorular çoktan seçmeli formatta bilgisayarda veriliyor ve öğrenci sınav sonunda puanlarını biliyor. Öğrencinin minimum almaları gereken puanlar olan -20/100 ve 60/100 alırlarsa ilk tercih ettikleri yere genellikle kabul alırlar.
Mimarlık için sınav 6 Eylül’de oluyor ve yukarıdaki konuların yanı sıra Mimarlık Tarihi ve Genel Kültür soruları oluyor.
Eğer öğrenci İnşaat Mühendisliği, Bina Mühendisliği veya Sosyal Bilimler (Ekonomi, Siyaset Bilim, İşletme, Uluslararası İlişkiler) üzere lisans okumak isterse sınavsız kesin kabul alma ihtimali çok daha fazladır.

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer