İngiltere’de Üniversite Eğitimi

Alternatif Yurtdışı Eğitim, İngiltere’de yüze yakın üniversitenin resmi temsilcisidir. İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans eğitimi konusunda Türkiye’nin en deneyimli ve bilgili danışmanlarından bilgi almak ve CV’niz  ve bütçenize en uygun İngiltere eğitim programı fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size hemen dönüş yapalım!

Neden İngiltere’de Üniversite Eğitimi?

İngiltere’de üniversite eğitimi giderek popülarite kazanmaktadır. Oxford ve Cambridge gibi iki anıt okula sahip olan İngiltere’de üniversiteler dünyaca meşhurdur ve pekçok bilimsel alanda söz sahibidir. Yabancı öğrenciler için gözde ülkelerden birisi olan İngiltere’nin yüksek öğretim kurumlarında en son HESA (Higher Education Statistics Agency) rakamlarına göre 485 binden fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir.  

“İngiltere’de üniversite okuma”nın pek çok avantajlı tarafından bahsedilebilir: üniversiteyi İngiltere’de okuyan öğrenciler dünya standartlarında bir ülkede okumuş olacaklarından daha kolay iş bulurlar, kariyer hayatına daha başarılı bir şekilde adım atarlar. Mesleki kariyerlerine daha sağlam bir hazırlık yapmış olurlar. 

Lisans eğitimini İngilizce alan bir öğrenci bu dile olan hâkimiyetini erken yaşta pekiştirmiş olur. İngiltere’de halen 180 ayrı ülkeden yüzbinlerce öğrenci eğitim aldığından çok kültürlü bir atmosferde dünyanın diğer milletlerinden gelen öğrencilerle bir arada eğitim almış olursunuz. İngiltere’de üniversite eğitimi şartları esnek olduğundan ‘Foundation Programı’na ihtiyaç duymayan, sağlam bir lise eğitimi almış ve İngilizce seviyesi yüksek öğrenciler üniversite eğitimlerini üç sene gibi kısa bir sürede tamamlayabilirler. İngiltere’de üniversiteyi üç senede bitiren öğrenciler Türkiye’de veya ABD gibi başka bir ülkede üniversite okuyan yaşıtlarına kıyasla daha kısa sürede eğitimlerini tamamlamış olurlar.

İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTELERİMİZ

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer