İngiltere’de Master Eğitimi

Kaliteli eğitim ve dünyanın en iyi üniversiteleri deyince aklımıza ilk gelen ülke İngiltere’dir.. Birçok öğrenci İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak için çabalamaktır. İngiltere yüksek lisans programları kariyer açısından büyük öneme sahiptir. lisans eğitimi aldıktan sonra master programlarına başvurabilirsiniz. İngiltere yüksek lisan eğitimini tamamlayan öğrenciler kariyer ve iş açısından bir adım daha öndedir. Ayrıca 2021 yılından itibaren İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans bitiren öğrencilere 2 yıla kadar çalışma izni verilmektedir. Kariyer hedeflerinize öncelikle İngiltere yüksek lisans eğitimi alarak başlayabilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Şartları Nelerdir?

İngiltere’de yüksek lisans şartları, ilk olarak bir lisans programından mezun olmaktır. Lisans programlarından yüksek not ortalamasından mezun olan öğrencilerin birçok üniversitede yüksek lisans / master kabulü oldukça yüksektir. Ancak not ortalaması düşük öğrencileri kabul eden üniversitelerde bulunmaktadır. Bununla beraber İngilizce dil yeterliliğiniz olması beklenir. IELTS sınavından en az 6.0 veya 6.5 almanız gerekir. Eğer İngilizce dil yeterliliği yoksa, öncesinde İngilizce dil kursuna gidebilir ya da üniversitelerin pre- master / pre -sessional programlarına katılabilirsiniz. Yurtdışı dil eğitimi ve pre-master/ pre-sessional programları hakkında detaylı bilgileri danışmanlarımızdan ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Dünyaca ünlü üniversitede tam donanımlı ve kaliteli yüksek lisans eğitimi alarak geleceğinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca motivasyon mektubu ( personal statement) üniversiteye kabul için çok büyük öneme sahiptir. Bunun dışında referans ve iş deneyimleri de oldukça önemlidir.

İngiltere’de Yüksek Lisans Ne Kadar Sürede Tamamlanıyor?

İngiltere yüksek lisans programları ortalama 1 yıl sürmektedir. 9 ay eğitim aldıktan sonra 3 ay da tez yazma süreci vardır. Ortalama 35 – 40 sayfalık tez yazımını kabul ederler. İngiltere’de Lisans veya yüksek lisans yapan öğrencilere 20 saatlik part time (yarı çalışma zamanlı)  çalışma izni verilir. İster mesleğiniz alanında çalışabilir istersenizde geçici işlerde çalışabilirsiniz. bunun dışından lisans ve yüksek lisans programlarını tamamlayan öğrencilere 2 yıla kadar çalışma izni verilebilir.

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer