Avustralya’da Üniversite Eğitimi

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve başarılı öğrencilerimizin burs alabilmeleri için gereken tüm desteği veriyoruz.

Neden Avustralya’da Üniversite Eğitimi?

Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu ülkeyi seçerken pek çok haklı nedeni bulunuyor. Uluslararası geçerliliğe ve tanınırlığa sahip Avustralya üniversiteleri yüksek kalitedeki akademik standartları ve harika hayat şartlarını birlikte sunmaktadır. Dünyanın zirve 100 üniversitesinin 7 tanesi Avustralya’da bulunmaktadır. Avustralya yabancı öğrenciler için harika bir eğitim atmosferi sunmaktadır. Dünyanın öğrenci dostu 30 şehrinden 5 tanesi Avustralya’da bulunmaktadır. Şu ana kadar Avustralya üniversitelerinden mezun olmuş 2 buçuk milyondan fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır. Avustralya üniversiteleri 15 Nobel Ödülü çıkarmıştır. Penisilin, tüp bebek, kablosuz internet, biyonik kulak başta olmak üzere insan hayatına olağanüstü katkılar sağlayan pek çok icat ve buluş Avustralya’dan çıkmıştır.

Avustralya’da Üniversite Hazırlık Eğitimi

Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler ana programa katılmadan önce ilk sene genellikle ‘foundation’ adı verilen temel hazırlık programından geçerler. Foundation programından sonra ana programa geçiş yapan öğrenciler bölümün türüne göre toplamda 4 veya 5 sene içinde lisans derecesi almış olurlar. İşletme bölümü toplamda 4 senede tamamlanırken, hukuk için 5 sene gerekir.

Avustralya’da Lisans Eğitimi

Yukarıda bahsettiğimiz ‘foundation’ programına katılmak yabancı öğrencilere pek çok faydayı bir arada sağlar. Okuyacağınız bölümle ilgili temel dersleri almak, bölüme ve Avustralya eğitim sistemine aşinalık kazanmak yanında akademik İngilizceniz daha da gelişmiş olur. Avustralya’da lisans eğitimine doğrudan bir üniversite bünyesinde başlayabileceğiniz gibi öncesinde ilk iki sene TAFE adı verilen iki senelik okullarla başlayıp sonrasında bir üniversiteye transfer olmayı da düşünebilirsiniz.

Avustralya’da Master Eğitimi

Avustralya üniversitelerinde mastır eğitimi programın türüne göre bir ile iki sene arasında bir sürede tamamlanır. Sadece dersten ibaret mastır programları bir sene sürerken, tez içeren programlar iki sene sürmektedir. Avustralya’da tıp ve diş hekimliği programlarına kabulde İngiltere’den farklı olarak ABD’de olduğu gibi öncelikle bir lisans programında okumuş olma şartı aranmaktadır.

Avustralya’da Doktora Eğitimi

Avustralya’da doktora programına başvuru için mastır yapmış olmak önemli bir şarttır. Özellikle seçici bir Avustralya üniversitesinde doktora programına başvuru yaptığınızda araştırmaya dayalı bir mastır programından mezun olup olmadığınız özellikle dikkat edilir. (Master’s degree by research) Dolayısıyla doktora programlarının süresi iki seneye kadar inebilir. Genel olarak baktığımızda Avustralya’da doktora programlarının 3-4 senelik bir sürede tamamlandığını görüyoruz.

Avustralya’da Yaşam Koşulları ve Konaklama

Avustralya iklim olarak çok çeşitli imkânlar sunan geniş bir coğrafyaya sahiptir. Ülkenin kuzeyinde tam tropik bir iklim hâkimken güneye inildiğinde havanın yer yer soğuk bir hal aldığını görüyoruz. Avustralya’da bir öğrencinin aylık yaşam gideri için ortalama 1500 Avustralya doları civarında bir meblağı dikkate alması gereki

Avustralya’da Üniversite Eğitimi İçin Vize Şartları

Avustralya öğrenci vizesinde değişik sınıflandırmalar söz konusudur. Avustralya için öğrenci vizesine müracaat edildiğinde belli bir bütçe miktarının somut olarak ortaya konması gerekir. Bu maliyet kaleminin içinde okul, yaşam ve seyahat giderlerinin toplamına bakılmaktadır. Öğrencinin bireysel olarak müracaat etmesinde göstermesi gereken yaşam gideri tutarı 18 bin 610 Avustralya dolarıdır.

Avustralya öğrenci vizesi nasıl alınır?

Dünyanın en iyi okullarından Alternatif öğrencilerine özel fiyatlar

Promosyanları Gör
Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer