Almanya’da Üniversite Eğitimi

Neden Almanya’da Üniversite Eğitimi?

Avrupa Birliği’nin lokomotif ülkelerinden Almanya’da üniversite eğitimi pek çok Türk öğrencinin hayallerini süslemektedir. Almanya güçlü yükseköğretim geleneği ve kurumsallaşmış üniversiteleriyle yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin rahatlıkla düşünebilecekleri bir seçenektir.

Alman okulları yüksek eğitim açısından Batı Avrupa’nın en prestijli üniversiteleri de dâhil olmak üzere bol sayıda seçenek sunmaktadır. QS World University Rankings® sıralamasının 2014/15 yılı çalışmasında Almanya’nın en yüksek sıradaki üniversiteleri arasında Ludwig-Maximilian-Universität München 52. sırada, Technische Universität München 54. Sırada yer almıştır. Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg de yine yukarılarda sıralanmış okullardan birisidir.

Bunların dışında, hemen her büyük her büyük Alman şehrinde dünyanın en iyileri arasında yer alan en az bir üniversite bulabilirsiniz. Toplamda 17 Alman üniversitesi dünyanın en iyi 250 okulu arasında ve 40’dan fazlası da dünyanın en iyi ilk 650 okulu arasında yer almaktadır. Bu da Almanya’yı yüksek öğrenim bakımından dünyada elit ülkeler arasına yükseltmektedir.

Dünya çapında ün yapmış üniversitelere ek olarak, Almanya yüksek yaşam kalitesi, düşük öğrenim ücretleri ve mezuniyet sonrası zengin istihdam olanakları sunmaktadır. Yani her yıl neden çok sayıda yabancı öğrencinin yurtdışında eğitim için Almanya’yı  tercih ettiğini anlamak kolaydır.

ALMANYA'DA ÜNİVERSİTELERİMİZ

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer