Üniversite İzlenimleri

CULINARY ARTS ACADEMY SWITZERLAND – Gökçe Ece UYGUN : Türkiye’de böyle bir tanıtım girişimi yapıldığı için çok mutuyum çünkü 3 senedir okuldaki tek Türk öğrenci benim. Daha önce Türk uyruklu veya Azeri birkaç öğrenciyle tanışma fırsatım oldu fakat şu anda bu kampüste Türk Bayrağı taşıyan tek öğrenci benim. Aslında insanlarla arkadaş olmak için aynı dili konuşmak önemli değildir fakat birkaç Türk daha görmekten çok mutlu olurdum.

DEVAMINI OKUYUN

HOTEL INSTITUTE MONTREUX –  : Aktif bir program, her donemin sonunda ne kazanilacagi açıkça belli. Dönemden döneme programın başlangıçtan yönetime kaydığını görüyorsunuz, yani temel beceriler sizi olmak istediginiz yere götürüyor. Aktif bir program, her donemin sonunda ne kazanilacagi açıkça belli. Dönemden döneme programın başlangıçtan yönetime kaydığını görüyorsunuz, yani temel beceriler sizi olmak istediginiz yere götürüyor…

DEVAMINI OKUYUN

cagri-kilickaya
HUDDERSFIELD UNIVERSTIY – Çağrı Kılıçkaya :  Huddersfield Üniversitesi’nde Eczacılık lisansı okuyan Çağrı, yaptığı spor dalından ötürü görme fırsatı bulduğu pekçok İngiliz üniversitesiyle Huddersfield’i kıyaslıyor ve bakın neler diyor?

DEVAMINI OKUYUN

 

 

burak-cetinkaya-1MANCHESTER METROPOLITAN UNIVERSITY – Burak ÇETİNKAYA: Manchester’da işletme mastırı yapan Burak, ‘Veriyi öğrenmek için değil, yorumlamak için al’ felsefesini öğrendim diyor ve akıcı Türkçesiyle tecrübelerini aktarıyor.

DEVAMINI OKUYUN

 

 

University-of-StrathclydeSTRATHCLYDE UNIVERSITY – Aslı Sanem ÇAN: Genel olarak yurtdışında eğitim bana yurtdışında iş olanakları sağladı. İş hayatımı şekillendiren etkenleri daha iyi anladığım için işimi yaparken kendimi daha açık ifade ediyorum, çözüm önerirken kendime daha güvenliyim. Özellikle İskoçya da yapmanın bir artısı ya da eksisi olduğunu düşünmüyorum.

DEVAMINI OKUYUN

 

 

burak-korogluLONDON SCHOOL OF ECONOMICS – Burak KIROĞLU: Yurtdışında en iyi üniversitelerde okumak her öğrencinin hayalidir. Bunu gerçekleştirenlerden birisini sayfalarımıza konuk ediyoruz: Burak Kıroğlu. Burak halen London School of Economics’te politik ekonomi üzerine mastır programına devam ediyor. Burak’ın nasıl başardığını merak ediyor musunuz?

DEVAMINI OKUYUN

 


University of Manitoba – Yusuf Nebhan AYDIN: Üniversiteden mezun olmadan önce kendime belli birkaç hedef belirledim. Bu hedeflerimin arasında yurtdışında kaliteli bir üniversitede mastır programına katılmak da vardı.

DEVAMINI OKUYUN