Temsil Ettiğimiz Çin Üniversiteleri

Nankai University

1919 yılında kurulan bir devlet okulu olan Nankai Üniversitesi 93 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dünyanın en kapsamlı okullarından birisi olmanın yanında aynı şekilde Çin’in en iyi üniversitelerinden birisi sayılan Nankai, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 150 içinde yer almaktadır Times Higher Education World University Rankings 2010). Nankai Üniversitesi 40 ülkede 300 ayrı kurum ile çalışmaktadır.

Mezunları arasında Çin’in siyaset tarihinin önemli figürlerinden ülkenin ilk başbakanı Zhou Enlai yanında Nobel ödülüne hak kazanmış Chen Ning Yang ve Tsung-Dao Lee de yer almaktadır.

Nankai Üniversitesi Tıp Fakültesi oldukça gelişmiş olup uluslararası alanda tanınmakla birlikte Dünya Sağlık Örgütü’nün tanıdığı üniversiteler arasında yer almaktadır.

Nankai_University1

Nankai Üniversitesi tarafından sunulan programlar :

Lisans Programları:

  • MBBS – Uluslararası Tıp

Yüksek Lisans Programları:

  • Uluslararası Ekonomi ve İşletme (MA International Economics and Business)
  • Uluslararası İlişkiler (MA International Relations)
  • İşletme Yüksek Lisansı (MBA – Master of Business Administration)

Nankai Universitesi Pekin’e 30 dakika uzaklıkta bulunan Tianjin’de bulunmaktadır. Tianjin, Çin’in en gelişmiş şehirlerinden biridir. Yaklaşık olarak nüfusu 13 milyonu bulmaktadır Tianjin’de ulaşım ve ekonomi çok gelişmiştir. Şehir eski anıtlara ve Avrupa tarzı mimariye sahiptir.

Nankai_University2

DUFE (Dongbei University of Finance and Economics)

1952 yılında kurulan Dalian şehrinde kurulan DUFE; Çin’in finans, bankacılık ve ekonomi alanlarındaki en iyi üniversitelerinden olmakla birlikte mezunlarının iş bulma oranları çok yüksektir.

Uluslararası alanda The Global Institute of Management and Economics tarafından tanınmaktadır. Dalian şehri Kuzeydoğu Çin’in en aktif finans merkezlerinden biridir.

Dalian, Pekin’e uçakla bir saat uzaklıktadır. Çin’in en yaşanabilir şehri ve yabancılar için Çin’in 3. en popüler şehri seçilmiştir. Çin’in en zengin ve müreffeh şehirlerinden birisidir ve uluslararası firmaların ilgisini eksik etmediği bir finans merkezidir. Bunlar arasında Microsoft, HP, IBM, Intel gibi bilişim başta olmak üzere; bankacılık, sigorta ve güvenlik alanının önde gelen firmaları sayılabilir. Sahip olduğu Çin mimarisi muhteşem tarihini yansıtan Dalian, güzel sahilleri ve hafif iklimi ile yıldız turist duraklarından biridir.

Okulun programları alanında deneyimli ve kalifiye öğretim elemanları tarafından İngilizce olarak sunulmaktadır. Çince zorunlu dersler arasında yer almaktadır.

Dongbei_University_of_Finance_&_Economy

Eğitim Alınabilecek Programlar:

Lisans Programları:

Uluslararası İşletme Yönetimi (BSc International Business Management)

Turizm Yönetimi (BSc Tourism Management)

Dongbei_DUFE

Yüksek Lisans:

Uluslararası İşletme Yönetimi (MSc International Business Management)

Turizm Yönetimi (MSc Tourism Management)

Uluslararası Ticaret (MSc International Trade)