Swansea Üniversitesi

SWANSEA UNIVERSITY

Swansea

 

 

 

Kuruluş Yılı: 1996
Yeri: Swansea, Wales
2019 Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times: 30
Guardian: 31
The Complete Guide: 39
The Research Excellence Framework: 40
Web Sitesi: http://www.swansea.ac.uk/

 

İlk olarak University College of Swansea olarak kurulan Swansea University, 1996 yılında yeni ismini almıştır. Okulun 90 yılı aşkın bir geçmişi vardır. Swansea Üniversitesi, son teknoloji olanaklarıyla İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversitelerindendir. Okul yabancı öğrencilere, foundation (hazırlık), lisans ve lisans öncesi eğitim hizmeti vermektedir.

Swansea Üniversitesi öğrenmenin araştırma ve keşfetme ile mümkün olduğuna inanmaktadır. Okulun kampüsü ise İngiltere’nin en güzel manzaralarına sahip Wales’ın güney sahilinde yer alır. Okulun fakültelerine bakacak olursak, sanat ve beşeri bilimler, işletme ve iktisadi bilimler, çevre bilimleri, hukuk, mühendislik, sosyoloji, sağlık, tıp ve fizik ve doğa bilimleri fakültelerinde eğitim verilmektedir.

 

 

Swansea_Universitesi1

 

 

 

 

 

Adres:
University of Wales, Swansea
(Prifysgol Cymru Abertawe)
Singleton Park
Swansea
SA2 8PP
Tel. +44 (0)1792 205678

Toplam Öğrenci Sayısı: 15380
Lisans / L.üstü Dağılımı: 85% Lisans – 15% Lisansüstü
Ödüller: Rugby dışında düzenli medya ödülleri sürekli alınmaktadır.

 

Ünlü Mezunlar:
Nicky Wire – Manic Street Preachers solisti
Kingsley Amis – Eski Swansea hocası ve romancı

 

Konaklama:
İlk sene öğrencilerinin tamamına yakını üniversite konaklama imkanlarından faydalanırlar. Konaklama ücretleri haftalık £91- £149 arasında değişmektedir.

Swansea_Universitesi2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olanaklar:
Bilgisayar erişim imkanları bakımından ülkenin en iyi üniversitelerinden birisidir. Öğrenciler okuldan ödünç laptop alabilirler. Üniversite kütüphanesi akademik dönemler içinde gece 02’ye kadar açıktır. £20 milyonluk spor köyü kampüse bitişik konumdadır ve tüm ekipmanlı 80 istasyonun bulunduğu UniGym kısmını da içermektedir. Spor Köyü ayrıca 50 metre büyüklüğündeki Galler Ulusal Havuzu’na evsahipliği yapmaktadır.

Ulaşım:
Swansea kompak bir şehirdir ve üniversitenin ana binaları kolay ulaşılabilir konumdadır. Yurtlardan üniversitenin ana kampüsüne her 10 dakikada bir düzenli otobüs seferleri vardır. Şehir merkezinin kampüse uzaklığı da 10 dk mesafededir. Galler’in başkenti Cardiff araçla bir saat uzaklıktadır.

Program Ücretleri:
Lisans programları: 13,350 GBP-  35,700 GBP (2018/2019)
Yüksek Lisans Programları: 13,350 GBP –  21,950 GBP (2018/2019)

Swansea Üniversitesinin hukuk okulu -Hillary Rodham Clinton School of Law- hakkında daha çok bilgi almak için buraya tıklayın