Suya girmeden yüzme öğrenilmez

Dünyanın en iyi yüzücüleri veya yüzme hocalarının bile yüzme bilmeyenlere suyun dışında yüzme öğretmelerini beklemenin dayanılmaz anlamsızlığı ne ise bir dili konuşulduğu ülkede öğrenmeden o dili hakkıyla konuşabilme, yazabilme, anlayabilme, dinleyebilme ve düşünebilmenin tartışmasız zorluğu aşikardır.

Yabancı dil yerinde  öğrenilir..

Yüzme bilmediği halde suya düşen kişinin can havliyle yüzme refleksleri gösterdiği, kendisine atılacak bir can simidine 40 yıllık dost edasıyla sarılması ne anlam ifade ediyorsa. Yurtdışına giden kişilerinde can havliyle, boğulmamak (!)  için dile sarılması aynı anlama gelir. Bundan dolayı dil eğitimini yurtdışında tamamlamak bir ihtiyaçtır.

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Alternatif yardımcı olabilir.

Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Güney Afrika, İrlanda, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İtalya ve İspanya’da bulunduğu ülkenin akreditasyon kurumlarınca onaylanmış yüzlerce okulun resmi temsilcisi olarak faaliyet göstermektedir ve sizin adınıza okul kayıt, konaklama temini, vize ve seyahat organizasyonu işlemlerinizi ücretsiz olarak yürütür.

 Ücretsiz Danışmanlık hizmeti sunduğumuz programlar; 

Genel Dil kursları ( Yurtdışı İngilizce dil kursu, Yurtdışı  İtalyanca dil kursu,Yurtdışı Fransızca dil kursu,  Yurtdışı Almanca Dil kursu,  Yurtdışı İspanyolca Dil kursu, Yurdışı Çince Dil kursu, Yurtdışı Japonca Dil Kursu, Yurtdışı Portekizce Dil Kursu, Yurtdışı Arapça Dil Kursu )

Yarı Yoğun Dil Kursları ( Yurtdışı İngilizce  Kursları, Yurtdışı İtalyanca Kursları, Yurtdışı Fransızca Kursları, Yurtdışı Almanca Kursları, Yurtdışı İspanyolca Kursları, Yurtdışı Çince Kursları, Yurtdışı Japonca Kursları, Yurtdışı Arapça Kursları, Yurtdışı Portekizce Kursları )

Yoğun Dil kursları ( Yurtdışı İngilizce Eğitimi, Yurtdışı İtalyanca Eğitimi, Yurtdışı Fransızca Eğitimi, Yurtdışı Almanca Eğitimi, Yurtdışı İspanyolca Eğitimi,  Yurtdışı Çince Eğitimi, Yurtdışı Japonca Eğitimi, Yurtdışı Arapça Eğitimi )

Bire bir Dil Eğitimi

Öğretmen Evinde Dil Eğitimi

Sınav Hazırlık Kursları (TOEFL, IELTS, Cambridge Sınavları, Pearson, GMAT, GRE, SAT … Vb)

İş İngilizcesi programları

Hukuk İngilizcesi

Yöneticiler İçin kısa süreli yoğun dil eğitim kursları

Ekonomik, akademik Yıl Paket programları

İngilizce öğretmenleri için kurslar

Mesleki (İngilizce) dil programlarI