Strathclyde Üniversitesi

UNIVERSITY OF STRATHCLYDE

Strathclyde

 

 

 

 

 

 

Kuruluş Yılı: 1964
Yeri: Glasgow
2019 Sıralama Listelerindeki Yeri:

Times: 44
Guardian: 53
The Complete Guide: 40
Research Excellence Framework: 30
Web Sitesi: http://www.strath.ac.uk/

University of Strathclyde, Glasgow bölgesinde bulunan köklü bir araştırma üniversitesidir. Okul İngiltere’de ilk teknolojik üniversite unvanına sahiptir ve diğer okullara kıyasla daha fazla sayıda Master geçiş programı bulunmaktadır. Okul işletme, sağlık, fen, ve mühendislik gibi fakültelere sahiptir. Strathclyde Üniversitesi 1796 yılında kurulmuş çok eski ve köklü bir üniversitedir, aynı zamanda İskoçya’nın üçüncü en büyük üniversitesidir. Başarı düzeyi yüksek ve yine İskoçya’nın en büyük mühendislik fakültesine sahiptir. Sosyal aktiviteler açısından zengindir ve modern binalara sahiptir. Araştırma üniversitesi kimliğine sahip bir okul olan Strathclyde, 2012 senesinde Times Higher Education tarafından yılın üniversitesi ödülünü almıştır. Lisans programları giriş şartları bakımından bütün Britanya genelinde önemli bir yere sahiptir. 2018/2019 League Table sıralamalarına göre Strathclyde Üniversitesi prestijini arttırmaktadır.

University_of_Strathclyde1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres:
The University of Strathclyde
16 Richmond Street
Glasgow
G1 1XQ
Scotland
Kuruluş Tarihi: 1796

Toplam Öğrenci Sayısı: 19,755
Lisans / L.üstü Dağılımı: 14,070 Lisans – 5,685 Lisansüstü

Ünlü Mezunlar:
A bunch of MPs
Dougie Donnelly – Spor yorumcusu
James Kelman – Booker ödüllü yazar
Helena Kennedy QC – QC
Lord Reith – BBC kurucusu
Teenage Fanclub – Müzik grubu

Konaklama:
İlk sene öğrencilerine yer garantisi vardır. Haftalık ortalama £105 – £145 arasında değişen yurt seçenekleri vardır. University of Strathclyde yurtlarının detaylarına bu konaklama linkinden ulaşabilirsiniz.

University_of_Strathclyde2

 

 

 

 

 

 

Olanaklar:
İskoçya’daki en iyi öğrenci kütüphanelerinden birisine sahip olan Strathclyde Üniversitesi’nde belli bölümler için kullanılan özel koleksiyonlar da vardır.

Ulaşım:
İki tren istasyonu ve havaalanı yanında toplu taşıma imkanları da iyidir.

Okulun Tarihi
* 1796 senesinde Professor John Anderson’un ‘işe yarar öğretim için bir yer’ düşüncesiyle ders vermeyi bıraktığı zaman kuruldu.
* 1964 senesinde üniversite statüsü kazandı.
* Bugün için 100’den fazla ülkeden öğrencisi olan İskoçya’nın en büyük 3. üniversitesi durumundadır.

Program Ücretleri:
Lisans Programları: 14,650 GBP – 20,600 GBP (2019/2020)
Yüksek Lisans Programları:  14,650 GBP –  31,450 GBP (2019/2020)
MBA: 31,450 GBP (2019/2020)

 

Strathclyde Üniversitesi’nden haberler

İNGİLTERE’NİN EN ESKİ ADLİ TIP YÜKSEK LİSANS PROGRAMINI STRATHCLYDE SUNUYOR.

İngiltere’nin en eski Adli Tıp yüksek lisans programını sunan University of Strathclyde 2016/2017 akademik yılında bu programın 50 yılını kutladı. MSc Forensic Science programı dahilinde öğrenciler hem proje üzerinde çalışıyor hem de tez yazma imkanı buluyorlar. Stratchlyde Üniversitesi’nin dünyaca meşhur MSc Forensic Science yüksek lisans programının detayları ve kayıt koşulları için Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ücretsiz destek alabilirsiniz. Strathclyde Üniversitesi’nin Türkiye’deki en eski temsilcisi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

&&&

MiP POLITECNICO di MİLANO ORTAKLIĞINDA ULUSLARARASI PROJE YÖNETİMİ YÜKSEK LİSANSI

İskoçya’nın en köklü işletme okullarından olan Strathclyde Business School ve İtalya’nın saygın okullarından Politecnico di Milano ortaklığında sunulan ‘International Master Project Management (iMPM)‘ tümüyle İngilizce olarak sunuluyor ve 18 ay sürüyor. İlk sömestrenin İtalya’da MIP’de sunulduğu programın kalan kısmı Glasgow’da University of Strathclyde bünyesinde tamamlanıyor. €6-€8,500 değerinde iki bursun da sunulduğu programın son başvuru tarihi 01 Haziran 2018. Başvuru için geç kalmayın!