Sertifika & Diploma Programları Kimler İçindir?

Özellikle Amerikan okullarında sertifika & diploma programlarının başlangıçta bu ülkenin kendi insanları veya üniversitelerin bulundukları bölgenin mahalli sakinleri için oluşturulduğunu görürüz. Bunu program saatlerinin akşam üzeri sunuluyor olmasından da anlamak mümkündür. Yalnız bu programlar zamanla yabancı öğrencilerin katılımlarına da açılmış ve popülarite kazanmışlardır. Yabancı öğrencilerin sayısa artış göstermeleriyle birlikte gündüz sunulan program sayıları da çeşitlenmiştir. Bu yüzden program içerikleri akşam kurslarına göre daha yoğun bir içerikle dizayn edilmeye başlanmıştır.
Sertifika & Diploma programlarına katılmanın bir yaşı yoktur. Genellikle üniversiteyi yeni bitirmiş kişilerin yoğun katıldıkları bu programlar, halihazırda işi olan ama kişisel ve mesleki gelişimleri için zamanları sınırlı olan kişilere de hitap ederler. Süre bakımından 1-12 ay gibi periyodlarda ve Kanada’dan Avustralya’ya pekçok ülkede sunuluyor olması kişilerin bu programları kendilerine göre dizayn etmelerine imkan tanır. Sertifika & Diploma programlarına katılacak kişiler:
  • İngilizcesi yeterli lise mezunları
  • Üniversite öğrencileri (özellikle yaz aylarında sunulan programlar idealdir)
  • Üniversiteyi yeni bitirmiş olanlar.
  • Yüksek lisans öğrencileri ve yüksek lisans mezunları.
  • Şirket çalışanları ve yöneticileri
  • Şirket sahipleri ve profesyoneller.
İlgi alanınıza giren programları ana hatlarıyla kararlaştırdıktan sonra program ve okul detayları için uzman danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Alternatif Yurtdışı Eğitim’den program detayları yanında gerekli başvuru evrakları ve prosedürü konusunda da destek alabilirsiniz.