Şehirlere Göre İngiltere Dil Okulları

İngiltere aslında sanıldığı kadar büyük bir ülke değildir. Ada ülkesi olduğunu düşündüğünüzde, az çok büyüklüğü hakkında fikir yürütebilirsiniz. Fakat mesele bir ülkenin ne kadar büyük olduğu değil, ülkenin kendini hangi oranda dünyaya kabul ettirdiğidir. Birleşik Krallık‘ı oluşturan dört ülkeden en büyük ve en kalabalık olanıdır. Avrupa’nın batısında yer alan ülke, geleneklerine sahip çıkan ve sahip çıkmanın yanında dünyanın her yerine bir şekilde kültürünü yaymayı başaran bir ülkedir. Yani küçük bir ada ülkesi olmasının yanında dünya üzerinde baskın bir güce sahiptir. Veya konuya şu açıdan bakalım; İngilizce, dünyanın her yerinde konuşulabilen bir dildir. Türkiye’de, Almanya’da, İspanya’da veya Afrika’nın ücra bir köşesinde bile İngilizce konuşuluyor. Konuşmayı bilenlerin sayısının yanında bir dile aşina olanların yüzdesini de hesapladığınızda ülkenin dünya üzerindeki nüfuzunu anlamak çok daha kolay olacaktır. Peki, dünyanın her yerine yayılmış bir dile sahip ülkenin dilini öğrenmek bir insana ne gibi getiriler sağlar?

İngilizce bilmenin avantajları

İngilizce bilen kişiler, iş alanları başta olmak üzere eğitim, teknoloji ve sosyal hayatta daha başarılı olabiliyorlar. Bunun en büyük kanıtı da iş başvurusu yapan kişilerden İngilizce dil bilme şartının istenmesidir. Avantajları sadece bununla da sınırlı değil tabi. Kitap okuma oranı her geçen gün artıyor ve artık yabancı kaynaklara başvuranların sayısı da son derece yükselmeye başladı. İngilizce yazılan bir kitabı okuyabilmek veya İngilizce bir filmi izlemek için dili bilmek şarttır. Peki, ingilizce en iyi nerede öğrenilir? Elbette dilin konuşulduğu ülkede… İngiltere dil okulları tercihinde bulunan öğrencilerin en büyük nedeni budur, ülkenin resmi dilinin İngilizce olması başta olmak üzere bir de sunulan avantajlar ve haklar, ülkenin daha fazla tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.

İngiltere’de hangi şehirler tercih edilebilir?

İngiltere, küçük bir ülke olmasının yanında şehir sayısı biraz fazla olan bir ülkedir. 50 şehirlik bir ülke olmasından dolayı, burada eğitim alan öğrencilerin hangi şehri tercih edebilecekleri üzerine iyi bir hesaplama yapmaları gerekiyor. Dil okulları bakımından zengin olan ülkede, en bilindik dil okulları; Londra, Oxford, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Manchester, Bristol, Eastbourne, Leeds, Liverpool şehirlerinde bulunuyor. Bu şehirlerin diğer şehirlere göre daha gelişmiş olmaları ve her anlamda daha fazla ön plana çıkmaları, İngiltere dil okulları ile yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin buralara yönelmelerini etkilemektedir. Tabi ki bir de uzun süre burada eğitim alan öğrencilere sunulan haftalık 20 saatlik çalışma izninde iyi bir iş bulabilmek için de yine bu şehirler değerlendirilebilecek en alternatif yerlerdir.

İngiltere’de dil okulu fiyatları

Elbette bir öğrenci için en önemli şey, dil okullarının eğitim kalitesidir fakat bunun yanında bir de ekonomik anlamda rahat etmek gerekir. Bunun için de tercih edilen dil okulunun fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. İngiltere dil okulları, diğer ülkelere göre biraz daha pahalıdır. Bunun da elbette ülkenin ekonomik durumu ile alakalıdır demek yerinde olacaktır. Halk olarak müreffeh bir hayata sahip olan ülke, şehir dağılımlarına göre daha kaliteli veya daha az kaliteli okullara sahiptir. Aslında genel anlamda ülkede hizmet veren ve English UK ve British Counsil akreditasyonuna sahip olan tüm dil okulları kalitelidir. Fiyatlar konusu da tamamen kişiye kalmış. Sitemizde yer alan makaleleri ve dil okulu fiyatlarını inceleyerek hangi okulun bütçenize daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer