Pandemi Sürecinde Yurtdışında Eğitim

11 Mart 2020 Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Covid-19 Pandemisini ilan etti. O günden bu yana geçen süreçte dünya da gerek iş gerekse eğitim de değişikliklere gidildi. Birçok sektör pandemiden etkilendi ve değişikliğe gitmek zorunda kaldır. Özellikle Yurtdışı eğitim danışmanlık sektörü büyük sekteye uğradı. Ancak aşının bulunması ve yüz yüze eğitimin yeniden açılmaya başlamasıyla bu süreçte tekrar bir değişikliğe gidildi.

Yurtdışı eğitimde dil okulları, lise ve üniversitelerin durumu sizler için derledik. Aklınıza takılan tüm soruları Yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ücrestsiz olarak sorabilirsiniz. 

Pandemi Sürecinde Yurtdışı Eğitim Güvenli mi?

Şuan birçok ülkede yürürlükte olan güvenlik önlemleri mevcuttur. Buna bağlı olarak farklı ülkelerde değişen strateji ve koşullara bağlı olarak eğitim yüz yüze ya da online olarak devam etmektedir. Yurtdışı eğitim danışmanınızın önerilerini dikkate alarak bir okul belirleyebilirsiniz.  Her ülkenin dil okulları, lise, üniversite ve diğer sertifa porgramları Covid-19 pandemisi doğrultusunda güncellemeler yapmaktadır. Araştırma yaparak ve eğitim danışmanınızdan bilgi alarak akılla bir seçim yapabilirsiniz. Yolculuk, karantina ve eğitim sürecinde doğru ve güvenilir eğitim almak için detaylı bir ön araştırma yapmanız önerilir.

 • Yolculuğa başlamadan önce muhakkak gideceğiniz ülkenin karantina sürecini takip edip.
 • Yüksek güvenliğe sahip bir havayolu şirketinde uçak biletlerinizi temin edin. THY Avrupa ve Amerika’da  yüksek güvenlikli havayolu şirketleri arasında başı çekmektedir. Başta İngiltere, Kanada ve Amerika olmak üzere tüm ülkelere THY ile uçabilirsiniz
 • Konaklama yerinin temizlik ve hijyenliğini araştırın. Pansiyon, otel veya aile yanında kalacaksanız gideceğiniz yerin temizliğinden emin olun.
 • Eğer Yurtdışında eğitime dil okulu için gittiyseniz okulların derslerine ve kişi sayısına dikkat edin. Ayrıca online eğitimleri varsa muhakkak katılın.
 • Doğru bilgiler veren pandemi izleme kaynaklarını kullanın. Ülkelerin seyahat önerilerini, CDC Covid-19 Seyahat Sağlığı Bildirimleri ve TC. Sağlık Bakanlığını takip edin.
 • Anlık olarak değişebilen seyahat kısıtlamaları ve vize askıya alma işlemlerini takip edin.

Covid-19 Döneminde Yurtdışında Okumak 

Pandemi döneminde malesef birçok ülke konsoluslukları kapalı. Ancak başta İngiltere, Kanada ve Malta olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri belirli önlemleri alarak yüz yüze eğitim sürecini başlattılar. 

 • İngiltere : İngiltere Dil Okulları ve  İngiltere Üniversiteleri 8 mart 2021 tarihinden itibaren belirli önlemler alarak yüz yüze eğitime başladılar. İngiltere Dil Okulları öğrencileri çekmek adına indirim ve cazip fırsatlar ortaya koymaktadır. %30’a varan İngiltere dil okulları indirimleri yanı sıra karantina sürecinde ücretsiz konaklama ve online eğitim hizmetleri de vermektedir. İngiltere Üniversiteleri, eğitim aldığınız üniversitenin aldığı önlemlere göre değişiklik gösterir. Bunun dışında İngiltere vizesi ortalama 15 gün içerisinde çıkmaktadır. İngiltere Dil Okulları İndirim ve fırsatları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.
  • Kanada: Kanada Dil Okulları ve Kanada Üniversiteleri tedbirlerle beraber yüz yüze eğitime başladı. Kanada dil okullarına gidecek öğrenciler için %30 indirim dışında ekstra hafta hediyeler bulunmaktadır. Kanada dil okullarında 24 hafta dil okulu alanlara 12 haftaya kadar indirim vermektedir. Bunun dışında Kanada Dil okulları indirimlerine ve hediye haftalara buradan ulaşabilirsiniz.
  • Malta: Malta Dil Okulları yüz yüze eğitime başladılar. Malta dil okulları promosyon ve indirimlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Avustralya: Avustralya vize verme işlemlerine Avustralya’dan vermeye başladı ancak hala kapılar kapalı ve ne zaman açılacağı bilinmemektedir.
 • Amerika: Amerika konsolosluğu vize verme işlemini durdurdu.

 

Covid-19 Döneminde Yurtdışına Eğitime Giden Öğrencileriniz Var Mı ?

Pandemi süreci boyunca yurtdışı eğitimine giden birçok öğrencimi var. Gerek yurtdışı dil okulu gerekse üniversite eğitimine giden öğrencilerimiz bulunmaktadır. Özellikle dil okullarında Kanada, İngiltere ve Malta’ya öğrenci göndermeye devam ediyoruz. Ayrıca Amerika’da ve Avrupa ülkeleri üniversite eğitimi için öğrenci almaktadır.

Pandemi Döneminde Yurtdışında Eğitim Almak için Hangi Bölümü seçmeliyiz?

Covid-19 ile beraber bazı sektör ve iş alanları sekteye uğrarken bazı bölümler ise ön plana çıktı. Özellikle e- ticaret, dijital danışmanlık, lojistik, sağlık hizmetleri, oyun sektörü, yazılım ve ev eğlencesi sektörü büyük gelişme gösterdi.

Pandemi Süresince Vize İşlemlerinde Bir değişiklik Var Mı?

Pandemi dönemi ile beraber birçok ülke vize işlemlerini durdurdu. Bunun dışında bazı ülkelerin vize verme süreci uzadı. Örneğin eskiden 15 gün içinde verilen vizeler 1 ayı bulabildi. Ancak İngiltere ve Kanada vize süreçlerini iyi yönetmektedir. Herhangi bir aksama olmadan 15 gün için vize işlemleriniz sonuçlanır.

Covid-19 sürecindeki değişiklikleri takip ediyor ve bilgilerimizi bu şekilde güncelliyoruz. Pandemi döneminde Yurtdışında eğitim için bizlere başvurabilirsiniz. Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, okul seçimi, vize süreci, konaklama ve karantina dönemi gibi pekçok konuda sağlığınızı öncelik alarak çalışmaktadır. Yurtdışı dil okulları , üniversite ve sertifika programları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 292 4326 numarayı arayabilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer