TAEI International Institute

Kuruluş Yılı: 1998

Yer : Toronto

Web Sitesi: http://taie.ca/

Okul tipi : Özel

Yaş Aralığı: 13 -18

Öğrenci Sayısı: 150

TAEI International Institute ana binası,  Toronto şehir merkezindeki Eaton Center, Dundas Square ve Yonge Street’in bitişiğinde Church Street’te yer almaktadır. Bölgenin yakınında Toronto Üniversitesi, Ontario Sanat ve Tasarım Üniversitesi ve Ryerson Üniversitesi gibi seçkin okullar da bulunmaktadır. Şehir olarak Toronto’da, öğrencilerin yoğun bir okul gününden sonra keşfedebilecekleri yerler ve aktiviteler mevcuttur.  TAIE International Institute, İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) kursları, Ontario Ortaokulu Diploması (OSSD) ve Üniversite Hazırlık Kursları (UPC) sağlayan uluslararası bir okuldur. Okulumuz yüksek kaliteli bir eğitim modeli haline gelmiştir.

Sunulan Programlar: OSSD ( Ontario Secondary School Diploma), UPC (University Preparation Course), UPC – Fast-Track, UPC – Elite Program, ESL Courses (English as a Second Language) and IELTS (International English Language Testing System Preparation Course)

Okulun Program Kataloğu: Lütfen buraya tıklayınız.

Ders Dışı Aktiviteler & Hafta sonları: spor antremanları (basketbol, voleybol, badmington, squash, futbol, yüzme, buz hokeyi, …) yoga, kılıç oyunu, ilkyardım sınıfları ve şehir merkezindeki bir çok faliyet alternatifleri.

Kabul Şartları: Son 2 yılın okul not dökümü ve skype görüşmesi

Başvuru Tarihleri: N/A

Program Ücretleri:

Başvuru Ücreti:  $300

Yıllık Ücret:  $21,200 (8 kredili)

$25,500 (10 kredili)

*Ücretler Canada Doları bazında belirtilmiştir.

*Yıllık ücrete dahil olanlar: eğitim ve aktiviteler.

Konaklama:

TAIE International Institute öğrencilerine konaklama için çeşitli okul yurtları, kampüs dışı konaklama, aileyanı konaklama gibi birçok seçenek sunulmaktadır. TAIE konaklamasının özellikleri; 24 saat ulaşılabilen öğrenci yurt kordinatörleri,  ders katılım takip sistemi, Internet kullanım kontrolü, öğrencilerin düzenli ve sağlıklı yaşamları için düzenli oda kontrolleri, sağlık hizmeti ve öğrenci-yurt görevlisi işbirliğiyle aktivite düzenlemeleri. Konaklama ücretleri yıllık olarak $11,400’den başlamaktadır.

Öğrenci Görüşleri:

‘TAIE’de öğrenci- öğretmen –okul görevlisi arasındaki iletişimi gerçekten çok sevdim.  Bu, öğrencilerin kendilerini büyük bir aileye aitlermiş hissi veriyor. Eğitimim ve üniversite başvurularım boyunca bana yardımcı olmaya hep gönüllü olmuş öğretmenlerim vardı.’

                                                                                                                                                             Michelle Nwude

‘TAIE’nin konumunu çok seviyorum. Ontario Gölü’ne çok uzak değil, Toronto Halk Kütüphanesine ve Akvaryum’a çok yakın. Bu nedenle, eğitim almak ve Toronto hayatını yaşamak için ideal bir konuma sahip.’

                                                                                                                                                             Zhiqiang Tang

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer