Queen Ethelburga's College

Kuruluş Yılı: 1912

Yer : York

Websitesi: https://www.qe.org/

Okul tipi : Bağımsız

Yaş Aralığı: 3-18

Öğrenci Sayısı: 1030

Kuzey Yorkshire kırsalında 220 dönümden fazla bir alanda yer alan Queen Ethelburga’s College, öğrencilerine 1912’den beri canlı ve destekleyici eğitim imkanları sağlamaktadır. Okul 4 bölümden oluşmaktadır; Chapter House (3 aydan 5. sınıfa kadar), King’s Magna (6.-9. Sınıf), The College and Faculty (10. – 13. sınıf). Okul aynı zamanda Performans Sanatları ve Spor’da da başarılı öğrenciler yetiştirmektedir.

QE yerel, ulusal ve uluslararası alanlarda en yüksek standartlarda eğitim hizmeti verilmesiyle bilinmektedir ve son zamanlarda okulun itibarı daha da artmaktadır. Bağımsız Okullar Müfettişliği (ISI), bu yılın Şubat ayında Queen Ethelburgas’a ‘Çok İyi’ puanı vermiştir.

*Sunulan Programlar: Anaokul, İlkokul, Ortaokul, GCSE, A Level

*Ders Dışı Aktiviteler & Hafta sonları: Sanat ve Tasarım, Dizayn ve Teknoloji,  Performans Sanatları, İşletme, Ekonomi, Hukuk, Politika, Spor (Basketbol, Kriket, Futbol, Rugbi, Yüzme)

*Kabul Şartlar: Son 2 senenin not ortalaması ve giriş sınavı 

*Başvuru Tarihleri:  N/A

*Program Ücretleri:
**Başvuru Ücreti: 295,00 GBP
**Yıllık Ücret
***10. Sınıf: 47.235 GBP
***11. Sınıf:  48.585 GBP
***12 ve 13. Sınıf: 49.875 GBP

*Yıllık ücrete dahil olanlar; eğitim, tam pansiyon yurt konaklama, aktivite ve bazı gezeler

*Konaklama: QE öğrencilerine; klimalı, çalışma için yeterli alan sağlayan ve tuvalet ve duş içeren özel en-suite banyolara sahip odalar sunulmaktadır. Sixth Form öğrencilerine bağımsız olmayı sevdikleri için odalarda ekstradan  yemek pişirme ve yıkama imkanları da vardır.

*Öğrenci Görüşleri

‘QE’ye başlarken çok teredütlerim vardı. O zamana kadar yaşamış olduğum herşeyden çok farklı geldi bana. Evimden uzakta yeni bir okula ve kimseyi tanımadığım bir ortama geldim. Ancak, sonraki 2 yıl hayatımın en iyi 2 yılı oldu. ‘

                                                                                                                                             Ewan Gray – Öğrenci

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer