Peoples’ Friendship University

Kuruluş Yılı: 1960

Yeri: Moskova

Web Sitesi: http://eng.rudn.ru/

Öğrenci Sayısı: 31.500

2020 Sıralama Listelerindeki Yeri:

 

QS Dünya Sıralaması: 392

Ünlü Mezunlar
Vladimir Filippov (Rusya Eski Milli Eğitim Bakanı)

Tamar Beruchashvili (Gürcistan Dışişleri Bakanı)

Bugün Peoples’ Friendship University Rusya’nın önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biridir. Dünyada 140’tan fazla ülkeden öğrencileri bir araya getiren tek üniversitedir. Üniversite, dünya klasik üniversiteleri için tipik olan çok sayıda fakülte ve yüksek lisans yapısına sahiptir. Üniversite’nin 77 binden fazla mezunu bulunmakta ve bunlardan 5500’den fazlası 170 ülkede çalışan doktora derecesine sahip mezunlardır.  2200 yüksek nitelikli eğitimcisi olmasıyla birlikte toplam 4500 çalışanı mevcuttur. 50 yıllık varlığın ardından, Üniversite dünya çapında en iyi beş Rus üniversitesinden biri olarak kabul edilen büyük bir akademik ve araştırma merkezi olarak bilinir.

Bölümler:

Reklam ve Halkla İlişkiler, Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Kültürlerarası İletişim & Turizm, Filozofi, Fizik, Fizyoterapi, Sosyoloji,  Biokimya, Genetik, Mikrobiyoloji, Psikoloji, Jeoloji, Ekoloji ve Çevre Yönetimi, Uluslararası İşletme, Uluslararası Finans & Bankacılık, Dünya Ekonomisi, Tarih, Otel İşletmeciliği, Uluslarası İlişkiler, Dünya Politikası, Gazetecilik, Hukuk, Genel Yönetim, Uluslararası Yönetim, Uluslararası Pazarlama, Makina Mühendisliği, Nanomühendislik, Ziraat Üretimi

Konaklama:
Hosteller genellikle 5 ila16 katlı binalarda yer almaktadır. Su ve elektrik masrafları, mobilya, mutfak ve çamaşırhane dahil olmak üzere yılda 750 ila 2500 dolar arasında değişen oda fiyatları mevcuttur. Odalarda internet, uydu TV ve telefon bağlantısı vardır.

Program Ücretleri:

Lisans Programları : $3,300 – $6,000

Yüksek Lisans Programları: $3,700 – $5,200

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer