North Broward Preparatory School

Kuruluş Yılı: 1957

Yer : Coconut Creek, Florida

Web Sitesi:

https://www.nordangliaeducation.com/our-schools/florida/north-broward-preparatory-school

Okul tipi : Bağımsız

Yaş Aralığı: 3-18

Öğrenci Sayısı: 1270

Amerika Birleşik Devletleri’nde lise eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için; global kampüs imkanları, köklü eğitim sistemi, tecrübeli kadrosu ve ılıman iklimli konumuyla North Broward Preparatory School gözde okullardan bir tanesidir. NBPS; bağımsız, karma eğitim veren, mezhepsiz, anaokulundan 12. sınıfa kadar 28’den fazla ülkeden öğrencilere, kolej hazırlık, gündüz ve yatılı eğitim imkanları sunan bir kurumdur. NBPS’nin güçlü üniversite akademik hazırlık programlarına; tiyatro sanatları, müzik, görsel ve grafik sanatlar, bilgisayar bilimi ve daha birçok konu da eşlik etmektedir.

North Broward Prep. öğrencileri, özel üniversite danışmanlığı ve başarıya giden kişisel yol haritası ile hayallerindeki üniversitelere girebilmeleri için olabilecekleri en iyi yerdedirler. Okul mezunlarının %100’ü  her yıl Amerika Birleşik Devletleri ve dünyadaki üniversiteler tarafından kabul edilmektedir. NBPS öğrencilerinin kabul aldığı bazı üniversiteler;  Princeton Üniversitesi, Harvard Üniversitesi,  Yale Üniversitesi,  McGill Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, Bocconi Üniversitesi – İtalya,  Kings College, University of London, St.Louis Washington Üniversitesi, Florida Üniversitesi, Notre Dame Üniversitesi, Duke Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, Brown Üniversitesi, Cornell Üniversitesi, UCLA – University of California Los Angles, Stanford Üniversitesi, MIT ve Florida State Üniversitesi.

North Broward Preparatory School, 56 uluslararası okuldan oluşan küresel bir eğitim ailesi olan ve  dünyanın önde gelen premium okullar topluluğundan biri olan Nord Anglia Education’a bağlıdır.

*Sunulan Programlar: IB – International Baccalaurette, Global Kampüs, Lighthouse Point Academy (Özel Eğitim), STEAM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik), ve gişimcilik çalışma programı

*Okulun Program Kataloğu: Lütfen buraya tıklayınız.

*Ders Dışı Aktiviteler & Hafta sonları: Güzel Sanatlar (performans sanatları, sanat akademisi, dans, medya sanatı, müzik, konuşma ve münazara, tiyatro ve görsel sanatlar), spor (futbol, basketbol, golf, yüzme, voleybol, beyzbol, tenis, buz hokeyi)

*Kampüs İmkanları: Coconut Creek Kampüsündeki 21 bina, 3 yüzme havuzu,  Global Sağlık Merkezi, Spor Salonu ve Fitness Stüdyoları, geniş çalışma alanları, 10 özel ders müzik  stüdyosu, çoklu müzik topluluğu prova odaları, 2 piyano laboratuarı, 3 Dans Stüdyosu, 4 Görsel Sanat Atölyesi, 3 Medya Sanatları Laboratuvarı, futbol, Amerikan futbolu ve lakros için çok amaçlı çim sahası, beyzbol ve voleybol sahası, 2 tam basketbol ve voleybol spor salonu, tüm öğrenciler için iPad, robotik, yapım ve tasarım alanları ve daha birçok uluslararası imkanlar.

*Kabul Şartlar: Son 2 yılın not dökümü,SSAT/FSA/FCAT sınavı ve skype görüşmesi

*Başvuru Tarihleri: şubat

*Program Ücretleri:
**Başvuru Ücreti:$100,00
**Yıllık Ücret:  $72.600

*** Lighthouse Point Akademy (Özel eğitim): $52,040

*Yıllık ücrete dahil olanlar; eğitim, öğrenci kayıt ücreti,tam pansiyon yurt konaklama, teknoloji, e-kitaplar, aktivite ve etkinlikler

*Konaklama: Yatılı öğrenciler, uluslararası yurtlarda iki kişilik odalarda konaklamaktadırlar.. Her yurt binasının kendi mutfağı, ortak alanı, çalışma alanı, kablosuz internet ve diğer olanakları bulunmaktadır. yatılı öğrencilere hergün üç öğün şefler ve sertifikalı beslenme uzmanları tarafından hazırlanan sağlıklı menüler sunulmaktadır. Öğrencilerin güvenliği ve mutluluğu kendini işine adamış, deneyimli yurt ekibi tarafından sağlanmaktadır.

*Öğrenci Görüşleri:

‘Haftasonu gezileri, aklınıza gelmeyecek bir çok aktiviteden oluşmaktadır. Burada çok iyi dostluklar elde edebileceğiniz gibi bireysel ve grup içinde kendinizi geliştirebilmeniz için birçok fırsat mevcut.’

                                                                                                                                                             Vanessa, Brezilya

‘North Broward Prep’te yatılı öğrenci olmak çok keyifli. Gündüz öğrencileri size eşit davranıyor. Bu nedenle, bu çok süper bir deneyim.’

                                                                                                                                                             Nam, Vietnam

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer