National Technical University – Ulusal Teknik Üniversite

Kuruluş Yılı: 1885

Yeri: Kharkiv

Web  Sitesi: http://www.kpi.kharkov.ua/eng/

Okul Tipi: Devlet

Öğrenci Sayısı: 22.000

2020 Sıralama Listelerindeki Yeri:

QS Dünya Üniversite Sıralaması651-700

QS Doğu Avrupa ve Orta Asya Üniversite Sıralaması: 128

National Technical University “Kharkov Politeknik Enstitüsü”,  Bologna sürecini takip ederek Avrupa ve dünya eğitimine  entegre edilmektedir.  Kharkov Politeknik Üniversitesi’nin tarihi, Ukrayna’nın bilim, teknik, entelektüel ve kültürel yapısıyla birleşmiştir.

NTU “KhPI” bugün -23 fakülte, 91 bölüm, Ukrayna Verkhovna Rada’nın Tank Birlikleri Enstitüsü, makine okulu, yaklaşık 2 milyon cilt kitap fonu ile bilimsel-teknik kütüphane, en yeni bilgi teknolojisi merkezi, stratejik planlama ve araştırma departmanı ve üç araştırma enstitüsünden oluşmaktadır.

Üniversite son yıllarda 35 yeni uzmanlık alanı, 7 yeni bölüm, Alman fakültesi de dahil olmak üzere 5 yeni fakülte ve İngilizce eğitim kursları açmıştır.

22.000’den fazla öğrencisi olan NTU “KhPI”nın 31 ülkeden yabancı öğrencisi mevcuttur.

Ayrıca, İnovatif Teknolojileri araştırma ve geliştirmede İstanbul Teknik Üniversitesi ile işbirliği içerisindedir.

Bölümler:

Lisans: İşletme & Ticaret, Kimya Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Psikoloji, Sosyloji, Ekonomi, Finans Bankacılık & Sigorta, Yönetim, Pazarlama, Yazılım Mühendisliği, Yiyecek Teknolojisi, Telekominikasyon & Radyo Mühendisliği

Yüksek Lisans: İşletme & Ticaret, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Finans Bankacılık & Sigorta, Yönetim, Yazılım Mühendisliği, Muhasebe & Vergi, Otomasyon & Bilgisayar Entegrasyon Teknolojisi, Ekonomi, Ekoloji, Gazetecilik, Pazarlama, Psikoloji, Sosyoloji, Telekominikasyon & Radyo Mühendisliği

 

Konaklama:

NTU öğrencileri 2-4 kişilik odalarda konaklamaktadır. Odalar Avrupa standartlarına göre döşenmiştir. Yurt binalarının her katında çalışma odaları, mutfak, çamaşırhaneler bulunmaktadır.

Program Ücretleri:

 

Rusça Hazırlık Kursu: €1,700
Lisans Programları: €1,700 – 2,800
Yüksek Lisans Programları: €1,950 – 2,300

 

Sokak Görüntüsü: Lütfen  buraya tıklayınız.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer