Lazarski University – Lazarski Üniversitesi

Kuruluş Yılı: 1993

Yeri: Varşova

Web Sitesi: https://www.lazarski.pl/en/

Okul Tipi: Özel

Öğrenci Sayısı: 5.500
 
2020 Sıralama Listeleri:

UniRank Dünya Sıralaması: 4335
UniRank Ülke Sıralaması: 53

Polonya’nın yeni ama özellikle yabancı öğrencilerin gözdesi olan Lazarski Üniversitesi ülkenin başkenti Varşova’da bulunmaktadır.  “Universitas magistrorum et scholarium” ilkesi ile yenilikçi eğitim standartlarını geleneksel eğitim hedefleriyle ustalıkla birleştiren akademik bir eğitim kurumudur. Polonya’da nadir olarak bulunan ‘Havacılık Hukuku ve Profesyonel Pilot Lisans’ programını da İngilizce olarak sunmaktadır.

4.500 öğrenciye eğitim kapılarını açan Lazarski Üniversitesi, alanlarındaki seçkin ustalardan bilgi edinmeye dayalı olarak sistemini inşa etmeyi hedefler ve bu nedenle öğretim üyeleri; ekonomi, politika ve hukuk alanlarında 250’den fazla seçkin uzmandan oluşmaktadır. Kurum, hem bilim dünyasında tanınmış isimler hem de iş alanındaki uzmanlardan oluşan ekibiyle övünmektedir. Aynı zamanda üniversitenin eğitim profili ve yürütülen araştırma, mesleki becerileri şekillendirmeye odaklanarak günümüz dünyasının gereksinimlerine uyarlanmıştır.

Lazarski Üniversitesi, Avrupa Komisyonu’nun talebi üzerine hazırlanan uluslararası U-Multirank sıralamasında en iyi Polonya üniversitesi ilan edilmiştir. Ayrıca, tüm dünyada en prestijli üniversiteler sıralamasında % 8’lik dilime girmeyi başarmıştır.  Hukuk Fakültesi özel üniversitelerin hukuk fakülteleri arasında “Dziennik Gazeta Prawna” sıralamasında birinciliğe sahiptir. İktisat Fakültesi, üniversite mezunlarının işgücü piyasasına girmeye hazır olma derecesini ölçen Kısa derecelendirmede ilk sırada yer almıştır.

Ödüller

  • Perspektywy – third position in the ranking among non-public MA-level universities (2018
  • Two first prizes in the Genius Universitatis competition for a creative university recruitment campaign organised by the Perspektywy Publishing House (2018)
  • Perspektywy – third position in the ranking among non-public MA-level universities. (2017)
  • Dziennik Gazeta Prawna – the first position of the Faculty of Law and Administration in the non-public universities ranking (2017)
  • The Faculty of Law and Administration of Lazarski University was awarded the A category in the latest parametric assessment of scientific units (2017)

Bölümler:

Lisans: Havacılık Hukuku ve Profesyonel Pilot Lisansı, İşletme Yönetimi Hukuku, Uluslararası İlişkiler Hukuku, İşletme Ekonomisi, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Yönetim, Finans & Muhasebe

Yüksek Lisans: Uluslararası İşletme Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler Hukuku

Konaklama
Yıllık ortama 120-500€ arası konaklama ve ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur.

 

Program Ücretleri:


Lehçe Hazırlık Programı: €
2,400 (2020/2021)
İngilizce Lisans Programları : €1,500 – €12,000 (2020/2021)
İngilizce Yüksek Lisans Programları: €1,500 – €2,040 (2020/2021)

 

Sokak Görüntüsü:  Lütfen buraya tıklayınız.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer