Harrogate Ladies' College

Kuruluş Yılı: 1893

Yer: Harrogate

Web Sitesi: https://www.hlc.org.uk/

Okul tipi : Özel

Yaş Aralığı: 2 – 18

Öğrenci Sayısı: 600

İngiltere’nin öncü bağımsız okullarından biri olan Harrogate Ladies College (Harrogate Kızlar Okulu) çoğunluğu kız olmak üzere aynı zamanda 2-11 yaş erkek öğrencilere de eğitim vermektedir. Okul 3 bölümden oluşmaktadır; 2-4 yaş kız ve erkek öğrenciler için Harrogate Pre-School (okul öncesi), 4-11 yaş kız ve erkek öğrenciler için Harrogate Prep School (İlköğretim) ve 11-18 yaş sadece kız öğrenciler için gündüz ve yatılı eğtim veren Harrogate Ladies’ College (kızlar okulu). Bu üç bölüm aynı kampüste yer alarak, her yaştan öğrencinin birbirleriyle iletişimini güçlendirmektedir. Bölümler; aynı kurallar ve tecrübeli tek bir müdür tarafından yönetilmektedir.

*Sunulan Programlar: GCSE, A Level, Sanat, Fransızca, Drama

*Ders Dışı Aktiviteler & Hafta sonları:

*Spor Aktiviteleri: Futbol, Kriket, Yüzme, Koşu, Tenis, Atletizm, Jimnastik

*Sanatsal Aktiviteler: Galeri, Koro, Tiyatro, Konuşma, Bale, Modern & Sokak Dansı,

*Klüpler: Meclis Oyunu, Galeri Korosu, Gösteri Korosu, Bale, Mindfullnes Renklendirme Klubü, Çocuk Yogosu, Rakamları Boyama, Yazma Sanatı, Yüzme, Disney Karakterleri Çizimi, Elektrikli Araçlar, İş Kahvaltısı, İspanyol Klubü,Fransızca Klübü, Çizim, SüngerBob, Yaratıcı Tiyatro, Orkestra

*Kabul Şartları: İngilizce seviye belgesi, son okuldan transkript ve diploma

*Başvuru Tarihleri: N/A

*Başlangıç Tarihleri: Eylül

*Program Ücretleri:

**Başvuru ücreti:  175.00 GBP

**Yıllık Ücret (7 -11. sınıflar): 32.670 GBP

**Yıllık Ücret (12-13. sınıflar): 39.765 GBP

*Yıllık ücrete dahil olanlar; 1 yıllık eğitim, tam pansiyon konaklama, kitap & kırtasiye malzemelerinin birçoğu, bireysel kaza sigortası, çamaşırhane kullanımı, bazı geziler ve genel aktiviteler .

*Konaklama: Modern ve eşsiz bir İngiliz yatılı okul deneyimi sunulan Harrogate Ladies’ College’ta kızlar Harrogate’in sakin ve güvenli bir yerleşim bölgesinde konaklamakta, ve kozmopolit kasaba merkezinden sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde ve çarpıcı Kuzey Yorkshire kırsalından sadece kısa bir sürüş mesafesinde.

Yurtların tümü, ana binanın bitişiğinde bulunan büyük Victoria evleridir. Başlangıçta aile evleri olarak inşa edilen bu binaların her biri sade ve aile odaklı konfor ve cazibesini halen korumaktadır. Tüm evlerde, yüksek tavanlı geniş havadar oturma odaları ve TV’nin önünde rahat bir akşam için bol miktarda rahat kanepenin yanı sıra tam donanımlı bilgisayar merkezleri ve modern mutfaklar gibi modern imkanlarda bulunmaktadır. Yatak odaları genellikle bol miktarda ışık alan geniş, havadar odalardır. Çoğu kız öğrenci aynı yaştaki diğer kızlarla yeterince büyük yatak odalarını paylaşmaktadırlar. Yurtların dışarısında açık hava oyunları, yaz piknikleri gibi aktiviteler için özel bahçeler ve alanlar bulunmaktadır.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer