Belgorod State Technological University – Belgorod Devlet Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş Yılı: 1954

Yeri: Belgorod Kostyukov, Rusya

Web Sitesi: https://www.belgstu.com/

Okul Tipi: Devlet

Öğrenci Sayısı: 25.000

Sıralama Listelerindeki Yeri:

UniRank Ülke Sıralaması: 155
UniRank Dünya Sıralaması: 4.800

Belgorod State Technologiical University (Belgorod Devlet Teknoloji Üniversitesi), 60 yılı aşkın bir deneyim ile inşaat endüstrisi alanında 65 binin üzerinde yüksek nitelikli uzman yetiştirmiştir. Bugün üniversite böyle bir uzmanlığa sahip olan Avrupa’daki tek üniversitedir.  Mezunları şu anda sadece Rusya Federasyonu’nda değil, aynı zamanda Beyaz Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerde çalışmaktadır.

Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın derecelendirmesine göre üniversite, Rusya’nın mimari ve inşaat eğitim kurumları arasında ilk sırada yer almaktadır. Rus yükseköğretim okullarının bağımsız izlenmesi sonucuna göre, Belgorod State Technological University, mesleki eğitim kalitesi, mezunlar için işveren talebi ve başarılı kariyer gelişmeleri açısından ilk 16 Rus üniversitesi arasındadır.

Üniversite 9 enstitü ve 60’ın üzerinde bölümden oluşmakla birlikte, üniversitede 31 lisans, 9 uzmanlık seviyesi ve 23 yüksek lisans programı mevcuttur. Yaklaşık 25.000 öğrencinin 1000 öğrencisi; Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika bölgelerindeki 70 civarı ülkeden gelmektedir.

Üniversite uluslararası konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, ABD, İngiltere, Almanya, Çin, Mısır, Sırbistan, Polonya, İsrail ve diğer ülkelerdeki yabancı şirketler ve üniversitelerle aktif olarak işbirliği yapmaktadır.

Bölümler: Mimarlık, imari Çevre Tasarımı ve Kentsel Planlaşma, Teorik Mekanizma, Binalaşma & Kentsel Gelişim, Isı, Gaz & Havalandırma, Kimya Teknolojisi, Çevre Mühendisliği, Doğa Yönetimi ve Su Kullanımı, Nanomühendislik, Ekonomi, Finans, Muhasebe, Yönetim, Personel Yönetimi, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar Yazılım ve Otomat Sistemleri, Malzeme Bilimi ve Metal Teknolojisi, Geometri & Grafik, Ulaşım İşlem Teknolojisi, Güç & Elektrik Mühendisliği, Alternatif & Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Elektrik Güç Endüstrisi ve Elektrik Mühendisliği

 

Konaklama: Yıllık ortama $250-$1.000’e konaklama ve ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur.

Program Ücretleri:


Rusça Hazırlık Programı: $2,400
Rusça Lisans Programları : $1,920 – $2,160
İngilizce Lisans Programları : $2,300 – $3,300
Rusça Yüksek Lisans Programları: $1,750 – $2,300

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer