Bangor Üniversitesi

Kuruluş Yılı: 1884
Yeri: Bangor
2019 Sıralama Listelerindeki Yeri:

Times: 63
Guardian: 47
The Complete Guide: 62
The Research Excellence Framework: 55
Web Sitesi: http://www.bangor.ac.uk/

Bangor University, Galler bölgesinde daha iyi yükseköğretim için başlatılan bir kampanya sonucunda kurulmuştur ve İngiltere’nin en köklü üniversitelerinden biridir. Bağımsız bir yayın olan “push.co.uk” tarafından İngiltere de öğrenciler için en uygun ve en ucuz 2. şehir olarak seçilen Bangor, uygun konaklama ve yaşam giderleri ile tam bir öğrenci şehridir. Bangor Üniversitesi ayrıca bu yıl en prestijli yayınlardan olan “The Sunday Times” tarafından İngiltere’nin ilk 50 üniversitesi arasına girmiştir. Okulun fakültelerine bakacak olursak, mühendislik, sanat ve sosyal bilimler, sağlık, yönetim bilimi ve eğitim fakülteleri mevcuttur. Bangor’ daki ana kampüs haricinde, okulun 3 kampüsü daha vardır ve bu kampüsler birbirlerine yürüme mesafesindelerdir.

Kendisini akademik mükemmelliğe adamış Bangor Üniversitesi, fakülteleri ve bölümleriyle değerlendirmelerden en iyi puanları almaktadır. Bangor aynı zamanda ucuz konaklama ve yaşam masraflarıyla da pek çok üniversite şehrine oranla okumak ve yaşam için daha temiz ve güvenli bir ortam sunmaktadır.

Adres:
University of Wales, Bangor
College Road,
Bangor,
Gwynedd
LL57 2DG
Tel: +44 1248 351151

Ödüller:
Futbol ve hokey Bangor Üniversitesi’nin ünlü olduğu sporlardır.

Ünlü Mezunlar:
Frances Barber – Aktris

Konaklama:
Okulun en-suite ve standart odalara sahip konaklama seçenekleri mevcuttur. Konaklama fiyatları odanın niteliğine göre haftalık 97 GBP’dan başlamaktadır.

Accommodation Ofis:
Halls Office
Bangor University
Neuadd Idwal
Ffriddoedd
Bangor
LL57 2GP
Tel:      +44 1248 382667
Fax:      +44 (0) 1248 371303
Email:   halls@bangor.ac.uk

Menü
Diğer