Neden Yurtdışında Sertifika & Diploma?

Ülkemizde de artık hemen her konuda sertifika  & diploma programları sunuluyorsa da bu program türlerini de diğer örgün öğrenim programları gibi yurtdışında almanın pekçok faydası mevcuttur. Üniversite ve master gibi süre ve fiyatça daha külfetli programlara kıyasla sertifika ve diploma programları daha avantajlıdır. Daha kısa sürede belli bir konuda uzmanlaşmayı sağlayan bu programlar maliyetçe de daha karşılanabilir bir bütçeyle karşımıza çıkarlar. Sertifika ve diploma programlarının akla gelen bir avantajları şunlardır:

– Lisans ve master programlarına göre daha kısa sürede tamamlanabilirler. (Genellikle 1 -12 ay arası)

– Özellikle İngilizcesi iyi olanlar için üniversiteden sonra master programı yapmak yerine iş hayatına atılmadan önce kısa süreli bir programla yurtdışı deneyimi edinmek isteyenler için idealdir.

-Hemen her alanda bir sertifika & diploma programı bulabilirsiniz. Alan bakımından seçenek listesi hayli zengindir.

-Bazı master programlarında olduğu gibi sertifika & diploma programlarında da zaman zaman ücretli veya ücretsiz staj imkanı bulunur.

-Artık master programları da iş hayatının içinden kişiler ve konulara ağırlık veriyorsa da, sertifika & diploma programları doğrudan uygulamaya önem verirler.

– Lisans ve master programlarına kıyasla sertifika & diploma programlarından kabul almak görece daha kolaydır. Bu kolaylık not ortalaması bakımından olduğu kadar mezun olduğunuz alanla ilgili olarak da sizi rahatlatacaktır. Çoğu master programında ilgili alandan mezun olma şartı veya mastera başlamadan önce bazı önkoşul derslerini alma şartı aranır.