Neden Fransızca Ogrenmeli?

Fransa’da dil eğitimi almak için 8 iyi gerekçe

  1. Fransızca bir dünya dilidir. Dünya genelinde 200 milyondan fazla insan Fransızca konuşmaktadır. Fransızca İngilizceden sonra dünya genelinde öğrenilen ve konuşulan ikinci yabancı dildir.
  2. Fransızca iş hayatı için önemlidir. İngilizce yanında Fransızca bilmek kariyerinizde büyük fark yaratır. Fransız ve Fransızca kullanılan diğer ülkelere (Kanada, İsviçre, Belçika ve Kuzey Afrika ülkeleri) ait pek çok firmanın Türkiye bazlı operasyonlarında işe alımlarda İngilizce yanında Fransızca bilgisi de istenmektedir.
  3.  Fransızca kültür dilidir. Fransızca aşçılık, moda, tiyatro, mimarlık gibi pek çok alanda ortak kullanılan dildir. Fransızca bilmek pek çok eseri orjinalinden okumayı, pek çok şarkı ve tiyatro eserini orjinal olarak dinlemeyi sağlar.
  4. Fransızca seyahat ve turizm dilidir. Fransa dünyanın en çok turist alan ülkelerinin başında gelmektedir. Fransızcayı birazcık bile bilmek Paris veya Güney Fransaya yapacağınız seyahati çok daha anlamlı ve kolay hale getirecektir. Ayrıca Fransızcanızı İsviçre, Kanada ve pek çok Afrika ülkesine yapacağınız seyahatlerde de kullanmaya devam edersiniz.
  5.  Fransızca yüksek öğretim dilidir. Dünyanın pek çok ünlü işletme okulu Fransada yer alır ve Fransızca eğitim sunarlar.
  6.  Fransızca uluslarası diplomasi dilidir. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, UNESCO, NATO, Kızıl Haç gibi pek çok kurumda resmi dildir.
  7.  Fransızca teknoloji dilidir.  İngilizce ve Almancadan sonra internet üzerinde en çok kullanılan üçüncü dildir.
  8.  Fransızca romantizmin ve aşkın dilidir. Ritmik ve melodik ses yapısı ile dinlenmesi en keyifli olan dil denebilir.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer