Malta’da Gezilecek 7 Yer

Bu yaz Malta Dil Okulları ile, Malta’ya giden öğrencilere ; müzelerde, pub, bar ve restoranda harcamak üzere 300 Euro maddi destek verecek. Yazın Akdeniz’in bu küçük ada ülkesinde hem İngilizce dil eğitimi alabilir hem de tatil yapabilirsiniz. 

Malta dil okulu ile İngilizce eğitim alırken gezmeniz gereken 7 yeri sizler için derledik.

1- Valetta

Malta’nın başkenti olan Valetta, 1565 Osmanlı Kuşatmasından sonra kurulmuştur. Adını Maltalı Komutan Valetta’dan alan şehirde önemli eserler bulunur. Bununla beraber Game of Thrones dizisinin bir çok sahnesi bu şehirde çekilmiştir. Valetta’nın daracık tarihi sokaklarından keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca Malta Dil Okullarının merkez şubeleri bu şehirde bulunur.

 

2- Büyük Üstadlar Sarayı

Rodos, Osmanlı Devletine geçene kadar, Maltayı Şövalyeler yönetmiş, ancak Osmanlı hakimiyetinden sonra Rodos’ta ki tüm şövalyeler dahil buradaki saraya gönderilmiş. Rodoslu şövalyeler için inşa edilen bu saray, tarikatın en büyük üstadların evi olmuş. Daha sonra müzeye çevrilen bu sarayı muhakkak görmelisiniz.

 

3- Blue Grotto

Malta’nın güney kısmından yer alan Blue Grotto, görülmeye değer eşsiz yerlerden biridir. Doğa harikası bu bölgeyi muhakkak görmelisiniz. Falezlerin oluşturduğu muhteşem manzara ve denizin birleşimi görsel bir şölen sunuyor. Malta Dil Okullarına giden öğrencileri burayı gezmelerini tavsiye ediyoruz.

 

4- Vittoriosa Isla Bormla

 

Valetta’nın karşısına kurulan bu üç şehir , ekiden tek tek anılırken şimdi tek bir şehir olarak adlandırılıyor. Maltalıların Osmanlı Devletine karşı yaptığı son savunma savaşı bu üç şehirde yapılmıştır. Büyük kuşatmanın, en zor savunma hattı Vittoriosa’da olmuş. Bu üç şehri gezerek tarihin izlerini görebilir, etraftaki müzelere girerek tarihi tanıklık edebilirsiniz.

 

5- Gozo Adası

Malta dil okulları için giden öğrencilerin en gözden yerlerinden biri olan Gozo Adası, pastoralliği ile göz kamaştırır. Küçük bir şehir olan Gozo Adası’nda kafa dinleyebilir, sahilinde dolaşabilir ve yüzebilirsiniz.

6- Comino Adası

Olağanüstü doğa harikası olan Comino Adası, Turkuaz renginde berrak suyu ile turistleri kendisine çekmektedir. Comino Adası’nda olan Blue Lagoon da yüzebilirsiniz. Blue Lagoon da kendinizi dev açık yüzme havuzunda hissetmeniz muhtemel. Burada ki plajlarda güneşlenebilir ve berrak sularında yüzebilirsiniz.

 

7- Mosta Dome Kilisesi

Hristiyanların en büyük kiliselerinden biri olan Mosta Dome Kilisesi, Malta’da görülmeye değer yerlerinden biridir. Devasa yapısı, ve heykelleriyle size farklı diyarlara götürecektir.

Malta dil okullarına giderek, bu eşsiz yerleri gezebilirsiniz. Malta dil okulları 2021 fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Alternatif Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile Malta Dil Okullarına %35 indirimli olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Malta dil okullarına kayıt yaptırıp giden tüm öğrencilere 300 Euro hediye çeki verilmektedir. Malta dil okulları fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 

Alternatif Öğrenci Paneli ile dilediğiniz ülkeyi, dil okulu ve fiyatlarını karşılaştırabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Alternatif Öğrenci Paneline giriş yapmak için tıklayınız.

Malta dil okulları hakkı soru ve görüşleriniz için 0212 292 4326 nolu numarayı arayabilir ve bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer