Malta Öğrenci Vizesi

2007 yılından itibaren Schengen ülkeleri arasına giren Malta’da İngilizce eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurmak gerekmektedir.Yeşil pasaport sahipleri 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilmektedir.

Dil eğitimi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler:

1-Pasaportun aslı : Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olan ve icinde en az 2 boş sayfası bulunan orijinal pasaport sunulmalıdır

2-Vize Başvuru Formu: Ekibimizce doldurulacaktır.

3-Vize Basvuru Ucreti: 60€ vize ücreti+30 € VFS Global servis ücreti (Nakit olarak başvuru sırasında VFS Global’e ödenir. VFS Global, vize ücretlerine para üstü vermediği için metal para olmayacak şekilde bozuk olarak ayarlama yapmanız önerilir.)

4-Bir adet fotoğraf : 1 adet yeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf.

5-Pasaportunuzun ilk sayfası ile birlikte işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi

6- Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri

7- Askerlik terhis / tecil belgesi

5-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6-Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu

7-Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası dönüşten itibaren 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır. Hayat sigortaları, seyahat sağlık sigortası olarak kabul edilmemektedir.

8-Konaklama Rezervasyonu : Okul tarafından alınacak konaklama belgeleri tarafımızca edinilecektir.

9-Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son 3 aya ait bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü güncel ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır.Varsa ticari araç ve tapu ruhsatları sunulmalıdır. Masraflarınızı kendiniz karşılamayacaksanız masraflarınızın bu kişi / kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu.

10-İşyerinden izin belgesi: Çalışanlar için şirket antetli kağıdına yazılmış işveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu )

11-SGK giriş bildirgesi ve Son 3 Aylık Maaş Bordroları

12-Sigorta hizmet dökümü: yetişkin basvuru sahipleri (Çalışan, çalışmayan, iş veren veya emekli) ve sponsor kişiler için zorunlu evraktır. Sigorta hizmet dökümü barkodlu olmalıdır. SGK Müdürlükleri veya e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilmelidir.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer