Malta Dil Okuluna Gidecekler İçin Önemli Tavsiyeler

Malta dil okulları, her yıl binlerce öğrenciye eğitim verir. Turizm şehri Malta’da hem dil eğitimi alabilir hem de tatil yapabilirsiniz. Yüksek kalitede eğitim veren dil okullarıyla İngilizce dil bilgisini öğrenebilir, sosyal aktivitelerde de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Malta’da merkezi konumda olan dil okullarına her yerden ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz . Ayrıca okul sonrası, yüze ve dalış gibi sosyal aktiviteler yapabilir, geceleri ise bar, kafe ve kulüplerde eğlenebilirsiniz.

Malta okuluna gidecek öğrenciler için önemli tavsiyeler,

7- Dil Okulu Seçerken Fiyatına Aldanmayın

Malta dil okullarına gitmeden önce, geniş bir araştırma yapmanızı öneririz. Bazı dil okulları aldatıcı reklam ve fiyatlarla yanıltıyor olabilir. Bütçenize uygun dil okullarını avantajlarını ve konumunu detaylı bir şekilde araştırın. Köklü danışmanlık şirketlerinden yararlanabilirsiniz. Danışmanlardan gerekli bilgileri alarak dil okulunu seçebilirsiniz. Kaliteli eğitim, soyo- kültürel etkinlikleri ve konumu hakkında bilgi sahibi olun. Malta’da en iyi dil eğitimi veren okulları uzman danışmanlarımıza sorarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca Malta Dil Okulu Fiyatları 2021 için buraya tıklayın.

6- Doğru Konaklama Seçin

Malta’da gideceğiniz dil okulunu seçtikten sonra konaklama şeklini ve yerini belirlemeniz önerilir. Bazı dil okullarında konaklama fiyatları ekleyerek pansiyon veya otellerde kalabilirsiniz. Bunun dışında aile yanında kalabilir veya öğrenci evi tercih edebilirsiniz. Ancak konaklamayı belirlerken okula yakınlığı, ulaşım kolaylığı, hijyen ve temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Aile yanında ya da yurtlarda kalarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca farklı kültürler tanıyabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

5- Zamanınızı Boşa Harcamayın

Malta’da dil eğitimine gittiğinize zaman çok çabuk geçecektir. Hiçbir gününüzü boşa geçirmeyin. Derslerinize gidin çalışın, yeni arkadaşlıklar edinin. Turizm ülkesi olan Malta’yı keşfedin. Denize girin, sualtı sporları yapın, akşamları parti ve gece kulüplerine gidin. Alışveriş yapın, müzeleri gezin. İtalya ile Tunus arasında olan ada ülkesi Malta’yı keşfedin.

 

4- Dil Okullarında Maksimum Verim Alın

Malta dil okullarına gittiğinizde, okulun kapasitesinden maksimum verim alın. Unutmayın oraya öncelikle İngilizce öğrenmeye gittiniz. Ders çalışın, tüm derslere girin . Eğitim merkezlerinde bulunan dil laboratuarlarında pratik yapın. Okulun kültürel aktivitelerine katılın. Hiçbir temeliniz yoksa dahil iletişim kurmaya çabalayın. Akdeniz insanı olan Malta halkı konuksever bir millettir bunu unutmayın. Malta dil okulu yorumları genel olarak iyi bir eğitim verildiğinde ve günün eğlenceli geçtiğinden yanadır.

3- Hafta Sonunu Avrupa Ülkelerinde Geçirebilirsiniz

Malta’dan birçok Avrupa ülkesine çok uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz. Önceden belirlediğiniz bir hafta sonu Avrupa’da istediğiniz ülkeyi gezebilirsiniz. Roma, Barselona, Amsterdam, Berlin ve Viyana gibi şehirleri keşfedebilir. Yeni insanlar tanıyabilir ve İngilizce pratik yapabilirsiniz. 

2-  Konser, Festival Ve Etkinlikleri Takip Edin

Turizm ülkesi olan Malta’da özellikle yaz döneminde çok sayıda festival, konser ve etkinlikler vardır. Bunları takip ederek gitmek istediğiniz etkinliklere gidebilirsiniz. Hem sosyalleşebilir hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Malta’da her şehrin kendine has karnaval ve  festivalleri bulunur. Yakındaki şehirlerdeki karnavalalra da katılabilirsiniz.

1- Yeni Arkadaşlıklar Edinin

 Malta’ya her yıl 100 binden fazla öğrenci dil eğitimi için gelmektedir. Bunlarda 3 binden fazlası Türk öğrencilerdir. İngilizce öğrenmek ve pratik yapmak için yeni arkadaşlıklar kurun. Bu arkadaşlıklar bakış açınızın gelişmesinde ve değişmesinde etkili olabilir. Bambaşka kültürler öğrenir, farklı cinsiyet yaş ve ırktan insanları tanıyabilirsiniz. Kariyer planı öncesinde sizin için kaliteli bir tecrübe olur.

 

Bunların dışında Malta Dil Eğitimi için gittiğinizde,

  • Akdeniz ülkesi olan Malta’nın yemek kültürünü deneyimleyin. Deniz ürünlerinden, İtalyan yemeklerine kadar birçok mutfağı aynı anda tadabilirsiniz. Ayrıca Türk yemekleri yapan yerlere de mutlaka uğrayın.
  • Gidiş – Dönüş tarihlerinizi, konaklama yerinizi önceden belirleyin ve uçak biletlerinizi alın. Bu durum size ekonomik olarak katkı sağlayacaktır.
  • Gezilip görülmesi gereken yerlerin bir listesini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Malta’nın tarihini, kültürel boyutunu araştırın.
  • İndirimli öğrenci ulaşım kartına sahip olun, ekonomik olarak daha ucuz olacaktır. Ayrıca ulaşım ağlarını öğrenin. Kullanacağınız ulaşım araçların, numaralarını ve saatlerini öğrenmeniz yararlı olacaktır.
  • Tekne veya feribotlarla Gozo ve Komino adalarını gezin. Üstü açık otobüslerle uygun fiyata şehri turlayın.
  • Kullanmanız gereken, ilaç ve vitaminlerin öncesinde alın.
  • Çok kalın kıyafetler almayın, Akdeniz ülkesi olan Malta ılıman iklime sahiptir. Yanınızda muhakkak yağmurluk ya da şemsiye bulundurun.

 

Uygun fiyatlarda Malta Dil Eğitimi almak için Alternatif Yurtdışı Eğitim fırsatlarından yararlanın. Malta dil okulları eğitim süreci, fiyatları ve vize süreci hakkındaki sorularınızı ücretsiz olarak danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Detaylı bilgi için canlı destekte yararlanabilir, bilgi formu doldurabilir ya da 02122924326 numarayı arayabilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer