• Malta Dil Okulları Tanıtım

  Malta Dil Okulları Tanıtım

  Alternatif Yurtdışı Eğitim Kadıköy Danışmanları sizler için Malta‘yı dolaştı, dil okullarını gezdi, değerlendirdi ve yorumladı;

  425 bin nüfuslu adada 52 adet okul bulunmakta. Evet yanlış okumadınız. Alternatif Kadıköy danışmanlarının yaptığı değerlendirmeler sonucunda sadece 9 tanesi kalite testimizi geçti. Daha sonra bu 9 dil okulu arasından bir eleme daha yaptık; öğrenci memnuniyetini ve eğitim kalitesini de göz önüne alarak finale 5 dil okulu bıraktık;

  Bu değerlendirmeleri nasıl yaptık;

  Okulların lokasyonu, hizmeti, sundukları imkanları, derslik/okul binası, eğitim kalitesi ile konaklamaların koşulları, konumları ve kaliteleri değerlendirmelerimizdeki ana kriterler oldu. Okullara çat kapı yaptığımız değerlendirme ziyaretleri de, okulların doğal, günlük ve makyajsız hallerini gözler önüne koymamızı sağladı. Bunun yanısıra okullarda rastladığımız Türk öğrencilerden de sıcağı sıcağına bilgiler alıp sorunları var mı/yok mu, memnunlar mı/değiller mi gibi bir araştırma/değerlendirme yapma şansımız doğdu.

  ace-english-malta

  ace-english-malta2

   İlk olarak butik sayılabilecek 25 sınıflık bir okul olan ACE  English Dil Okuluna uğradık. Okul, Malta’nın en hareketli restoranlarının, klüplerinin, casinolarının, dükkanlarının bulunduğu bölgesi Paceville’deki Bay Street AVM’nin içinde yer alıyor. Lokasyonu çok merkezi ve etrafında cafe, restoran ve dükkanlarla çevrili bir mekanda sessiz, izole ve çok modern bir yapıda yer almakta. Binanın 2 katı dersliklerden ve üst katları da okulun yurdundan oluşuyor.

  ace-english-malta-3

  ACE Dil Okulun en güçlü argümanı “modern dersliklerde modern teçhizatlarla ve interaktif tarzda eğitim”.

  Dersler 9:00-10:30, teneffüs, 11:00-12:30 arası ve 13.00 – 14.30 saatlerinde görülüyor.

  Normal sınıflarda maksimum 10 öğrenci öğrenim görüyor, mini gruplarda ise bu sayı 6’ya kadar düşmekte. ACE’de genel ingilizce ve iş ingilizcesinin yanısıra 50+yaş grubu için de özel sınıflar bulunuyor. Okulda ayrıca TOEFL, IELTS ve Cambridge sınavlarının test hazırlık kursları da verilmekte. Bunların dışında İngilizce + denizcilik, havacılık, tıp, sanat & tasarım, hukuk, turizm ve ağırlama, mimarlık ve inşaat mühendisliği, muhasebe, finans, sigortacılık, fotografçılık, tarih, sekretarya ve idari personel gibi English plus dersleri de oldukça cazip ve niş bir kurs seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Okulda Junior programı da bulunmakta.

  Paceville'deki Bay Street Alışveris Merkezi

  Paceville’deki Bay Street Alışveris Merkezi

  ACE‘de ayrıca ELT için öğretmen gelişim kursları ve disleksik kişiler için özel ingilizce programları da mevcut.

  İnteraktif Beyaz Tahta ile eğitim okulun en öne çıkan yanlarından biri. Bu tahtalarda Hitachi StarBoard yazılımı kullanılmakta. Bu şekilde dersler teorik ve pratik workshopların kombinasyonu yoluyla pedagojiyi de birleştirerek öğrencilerin öğrenme becerilerini teşvik etmekte. Ayrıca ingilizce öğretmenliği konusunda ilerlemek isteyen öğrenciler için de metodik ve pedagojik faydalar sağlamakta.

  ACE English’in öne çıkan özellikleri

  • Çok merkezi bir konumda oluşu (Paceville)
  • Konaklamanın okul binasında oluşu
  • Çok çeşitli İngilizce kurs seçenekleri

  lal-iels-malta

  iels2

  LAL dil okullarının Malta’daki merkezi olan IELS‘in Malta ve Gozo’da yetişkinler için iki okulu, ve gene Malta’da genç öğrenciler için bir okulu daha bulunmakta. Okul bu sene 30. yılını kutluyor. Sliema’da sahile yakın bir bölgede bulunan IELS, 17+ yetişkinlerin dışında 8-17 yaş arası yaş grubuna da aileleriyle (family package) de hizmet verebiliyor. 95 adet klimalı derslikler en fazla 12 öğrenci kapasiteli ve mini gruplarda bu sayı 6’ya iniyor. Okulun en güçlü yanı dersliklerin olduğu bina ile konaklamaların birbirlerine yakın olması ve okulun bu sene modern bir tasarım ve teknolojik ekipmanlarla dersliklerini yenilemiş olması.

  IELS Malta modern resepsiyon ve bekleme salonu

  IELS Malta modern resepsiyon ve bekleme salonu

  IELS personeli tabletlerle donanmış wi-fi salonunu tanıtıyor

  IELS personeli tabletlerle donanmış wi-fi salonunu tanıtıyor

  Malta’nın güler yüzlü ve yardımsever personeli de okulu seçmek için bir etken olabilir çünkü her zaman sizi evinizdeymiş gibi hissettirebiliyorlar. Bunu IELS’in öğrencilerinin yüzündeki mutlu ifadeden de anlamak mümkün. Okulun sunduğu wi-fi erişimli surf-lounge salonunu kullanabilir, aktivite departmanından (Sicilya’ya gezilerden tutun dalış için ideal koylara gezilere kadar) her haftalık gezileri öğrenebilir ve dilerseniz kitap dükkanına uğrayabilir ve media odasında vakit geçirebilirsiniz. Okuılun dış mekanda da oturma alanları mevcut.

  Konaklama konusunda çatısında yüzme havuzu olan bir otel/öğrenci yurdu hiç görmemiştim diyorsanız bu konaklama (Day’s Inn) uygun fiyatlarıyla 55 otel odası ve 45 özel banyolu stüdyo dairesiyle tam size göre olabilir. Odalar gayet sade ve içinde elektronik kasası mevcut. Alt kattaki kantininin mutfağı cam bölmeyle ayrılmış – dolayısıyla mutfağın hijyenliği daima gözler önünde. Serin akşamlarda terasta vakit geçirebilirsiniz.

  IELS’in Malta’dan feribotla 15dk mesafedeki Gozo adasında da bir okulu hizmet veriyor. Gozo daha sakin bir ada isteyenler ve genelde iş hayatının içinde olan öğrenciler için ideal olabilir. 8 derslikli okulun konaklamaları da aynı binada – müthiş geniş ve manzaralı terasla hizmetinizde. Sınıflar Gozo’da maksimum 10 kişilik ve mini gruplar ise 6 kişilik. Bu arada iki adanın da eğlence hayatı çok hareketli.

  Day's Inn Öğrenci Yurdunun terası ve havuzu

  Day’s Inn Öğrenci Yurdunun terası ve havuzu

  Day's Inn Öğrenci Yurdu Girişi

  Day’s Inn Öğrenci Yurdu Girişi

  IELS ana binasının girişinde duvarda asılı olan bir pano dikkati çekiyor: Misyonumuz; Öğrencilerimiz güzel ülkemiz Malta’nın havasının ve kültürünün keyfini çıkartırken İngilizceyi öğrenip uygulayabilecekleri ideal bir ortamda mükemmel bir hizmetle sunmaktır. Diğer bir deyişle; Ciddi çalışma ve harika eğlence!

  IELS Genel, Yoğun, iş İngilizcesi, Cambridge /IELTS, CELTA/DELTA Öğretmen İngilizcesi, birebir özel dersler dışında 40+ yaş grubu için de kurslar sunmakta.

  iels-misyon

  IELS’in öne çıkan özellikleri

  • Okul binasının ferahlığı, modernliği ve kullanışlı derslikler
  • Konaklama çeşitliliği ve konaklamaların yakınlığı
  • Sınıflardaki az (Max.12) öğrenci miktarı
  • Sosyal aktiviteleri
  • 8 hafta üzeri kurslarda paket avantajı (kurs+konaklama)

  chamber-college

  Chamber College'in girişi

  Chamber College’in girişi

  Malta Üniversitesi Kampüsü‘nün spor tesislerinin hemen yanındaki binasıyla Chamber College, rahat ve sevecen personeliyle ve Mart ayında tamamlanan yeni iç dekorasyonuyla uluslararası öğrencilerinin hizmetinde. Okulun wi-fi ve bilgisayar donanımlı cafe’sinde haftada bir defa ücretsiz kahve&konuşma dersi de veriliyor. Bunun dışında 8 hafta ve üzeri kayıtlarda okulun hemen yanı başındaki üniversitenin olimpik havuz üyeliği ve 4 haftalık Fitness salonu üyeliği de kazanmış oluyorsunuz.

  Chamber College‘ın öne çıkan özelliklerinden biri öğrenci evlerinin (Orchidea ve Coventry Court) okula en fazla 10 dakika mesafede olması ve çözüm odaklı personeli.

  Okuldaki panolara her hafta aktivite, kültür, spor, gezi ve sanat programları ve ders saatleri sonrası genelde öğleden sonra ekstra ders almak isteyenler için programlar asılıyor. Öğrenciler bu keyifli programlar esnasında hem keyifli vakit geçirebiliyor hem de ders dışında diğer uluslardan öğrencilerle pratik yapma şansını elde edebiliyorlar. Bunların yanısıra Malta kültürünü tanıma, Malta’nın farklı bölgelerinde hangi aktiviteler yapılabilir gibi bilgiler edinip uyguluyorlar.

  Kadıköy Alternatif ekibi olarak Coventry Court öğrenci apartmanını görünce hepimiz öğrenci olmak istedik 🙂 Modern ferah ve büyük bir apartman dairesi. 24 saat güvenlik kameralarıyla görüntüleniyor. Tek kişilik ya da iki kişilik 3 ya da 4 dairenin paylaşımlı kullandığı geniş bir mutfak ve led ekran TVnin bulunduğu bir salonu mevcut. Her dairede 2 WC ve banyo bulunuyor. Balkondan önü açık bir manzara da mevcut. Süpermarket ve okul yürüme mesafesinde.

  Chamber College’ın öne çıkan özellikleri:

  • Yenilenmiş okul binası
  • Çözüm odaklı ve güleryüzlü personeli
  • Alternatif dersler ve isteğe bağlı ücretsiz etüd (konuşma vb. gibi) dersleri
  • Ücretsiz Yüzme havuzu ve Fitness salonu üyeliği
  • Öğrenci evlerinin kalitesi ve yakınlığı
  • Fiyatlarının uygunluğu
  Chamber College Aktivite Panosu

  Chamber College Aktivite Panosu

  chamber-college-3

  Coventry Court Öğrenci Evi

  Coventry Court balkondan görünüm

  Coventry Court balkondan görünüm

  sprachcaffe-logo

   

  St.Julians'taki Sprachcaffe'nin girişi

  St.Julians’taki Sprachcaffe’nin girişi

  Sprachcaffe dünya çapında 7 farklı dilde ve 31 okuluyla hizmet veren hayli köklü bir kurum. Sprachcaffe Malta okulu ise muhteşem büyük havuzuyla nam salmış dil okullarından biri. Aslında sadece dil okulu demek yetersiz olur. Koca bir kampüsten bahsediyoruz ki St. Julian’ın biraz yukarısında Pembroke denen bölgede bulunan okula google maps’te bakacak olursanız bu bölgeye ‘Sprachcaffe Complex’ deniyor. Okul ve yurt binalarıyla başlı başına bir kampüs. Bol açık alan, yeşillik ve relax bir ortamda eğitim. Yurtların okula uzaklığı diye birşey söz konusu bile değil zaten okulun içindeler.

  manzara-12 mutfak

   

  Şanslıysanız güzel manzaralı ve klimalı odalarda da konaklayabiliyorsunuz.

  havuz-12

   

  Bu bina kompleksi ada bir İngiliz sömürgesiyken İngilizlerce askeri kışla olarak kullanılmış, daha sonra ise bir tatil köyüne dönüştürülmüş. 1992’den bu yana ise dil okulu olarak hizmet vermekte.

  Okulu açan müdürü hala aktif olarak çalışmakta. Okulun havuzu yanında bir de plaj voleybolu sahası bulunuyor. Akşam üzerileri ise havuz kenarında arkadaşlarınızla barbekü yapabilirsiniz. Okulda ayrıca bir eğlence merkezi de mevcut. Öğrencilerin isteseler dahi sıkılamayacağı bir dil okulu Sprachcaffe. Okulda öğrencilerin beraber kalacakları arkadaşları özenle seçiliyor ve öğrenci işleri çok samimi ve çabuk geri dönüş yapıyorlar.

  Sprachcaffe’nin öne çıkan yönleri

  • Havuzu ve aktiviteleri
  • Konaklamanın okulda oluşu
  • Rahat ortam ve derslikler
  • Öğrenci karışımının iyi oluşu
  • İzole ve sessiz bir bölgede oluşu
  • DVD ve kitaplardan oluşan kütüphanesi

  ec

  EC Malta'da sınıfta bir dersten kare

  EC Malta’da sınıfta bir dersten kare

  Kadıköy Alternatif ekibini Malta’da en çok etkileyen dil okulların başında hiç şüphesiz EC geliyor. Bunun sebebi okulun sempatik kurumsal kimliği ya da fiziksel şartlarının (okul binası ve imkanlar) iyi oluşundan ziyade, okul görevlilerinin ciddiyeti idi. Okul personeli günlük operasyonlarını ve en önemli görevleri olan öğrenci işlerini tıkır tıkır işleyen bir saatin parçaları gibi anında ve titizlikle yapıyorlar. Okulun karşılıklı 2 binası bulunmakta. Yanda, ders anında cam kapıdan bir sınıfı ve eğlenceli öğrenim halini görüntüledik. EC Malta’nın gayet güzel de bir kütüphanesi ve kantini de bulunuyor. Okulun Malta’dan çıkarak 5 ülkede 21 noktada okul açmasına hiç şaşırmamak gerek. EC Malta, eğlencesiyle meşhur Paceville bölgesine yürüyerek 1dakikalık mesafede. Programlar arasında iş ingilizcesi, TOEFL ve IELTS test hazırlığı, Akademik amaçlar için İngilizce, iş İngilizcesi gibi kursları bulunurken, özel ve isteğe bağlı Telaffuz kliniği ve konuşma ve özel eksiklik hissettiğiniz konulara yardımcı dersler de bulunuyor; 7-20 yaş arası genç öğrenciler ve 30+ yaş üzeri öğrenciler için de programlar mevcut. Türk öğrenci sayısı yıl içerisinde %4 ile %7 arasında değişiyor. Aktiviteler arasında gezilerin yanısıra sinema gecesi, uluslararası gece, Beach-Club üyeliği ve Oyun gecesi bulunuyor.

  EC Malta kütüphanesinde çeşitli DVD ve kitaplar mevcut

  EC Malta kütüphanesinde çeşitli DVD ve kitaplar mevcut

  EC Malta’nın Patricia Residence adında bir öğrenci yurdunun yanısıra birkaç tane daha paylaşımlı öğrenci apartmanı ve aile yanı konaklamaları da mevcut.

  Kadıköy Alternatif ekibine göre EC Malta’nın öne çıkan özellikleri

  • Konusunda en yetkin ve profesyonel ekibe sahip olması
  • Sundukları imkanlar
  • Yurtların okula yakınlığı
  • Çok çeşitli ders opsiyonu
  • Çok merkezi bir konumda oluşu
  Alternatif Kadıköy ekibi ve EC Malta Müdürü Bernard Dodds

  Alternatif Kadıköy ekibi ve EC Malta Müdürü Bernard Dodds

  Tarih: Mar 25, 2015

  Yorum Yazınız

  Hey, bu yorumu yapman artık çok kolay. Bu Harika sadece gerekli alanları doldurup gönder hepsi bu kadar. Sadece yayınladıktan sonra bi göz atıcaz o kadar.

  Doldurulması zorunlu alan*

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.