Londra’da Gezilmesi Gereken 6 Simgesel Yer

İngiltere’nin başkenti Londra, 9 milyon nüfusuyla Avrupa’nın en büyük şehirleri arasında yer alır. Her yıl binlerce öğrenci İngiltere’ye dil eğitimi için gitmektedir. Binlerce Türk öğrencilerde tercihini İngiltere dil okullarından yana kullanmaktadır. İngiltere dil okulları gerek interaktif eğitimi gerekse de sosyal etkinlikleri ile öğrencilere tam destek sunarlar. Yüzlerce farklı ülkeden onlarca insan İngiltere Dil okullarında en çok Londra şehrini tercih ederler. Canlı gece hayatı, geçmiş tarihsel yerleri, doğası ve insanları en çok tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. Londra dil okulları merkezi konumu, İngilizce dil laboratuarı ve etkinlikleriyle öğrencilerin pratik yapmasını ve sosyalleşmesini sağlamaktadır.

Londra Atlas Okaynusu üzerinde bulunan bir ada şehridir. Nüfus bakımında çeşitlidir. Toplumun her kesimi İngilizce konuşur. Bu nedenle rahatlıkla İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca İstanbul ile Londra arasında  2 saatlik zaman farklı vardır. Bu nedenle ailenize ve arkadaşlarınızla sürekli iletişimde kalabilirsiniz. Bunun dışında İngiltere dil okulları  merkezi konumdadırlar. Her yere kolay ulaşımı bulunur. Tarihi metro ağları ve otobüsleriyle istediğiniz yere kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Rahat ve güvenli şekilde Londra sokakları gezebilir, gece kulüplerine girebilir, tiyatro, sinema ve alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi aldığınız zaman Londra’nın 6 simgesel yerini görmeniz önerilir, işte Londra’nın simgesel yerleri,

1- London Eye

İngiltere ve Londra’nın en önemli simgelerinden biri olan London Eye, 135 metre yükseklikte oluşan bir dönme dolaptır. 2006 yılına kadar dünyanın en büyük dönme dolabıydı. Yapımı 7 sene sürmüştür. İngiltere’de 38 km (24 mil) öteden dahi gözüktüğü için London Eye ( Londra gözü) olarak adlandırılır. Toplamda 35 kapsülden oluşan London Eye, her kapsülde 25 kişi taşıyabilir. Burada Londra’nın eşsiz manzarasıyla karşılaşırsınız. Ortalama 30 dakika süren bu deneyim size mükemmel anlar yaşatır. Özellikle gün batımı saatlerinde London Eye binilmesi tavsiye edilir.

2- Buckingham Sarayı

İngiltere dil okulları için Londra’ya gittiğinizde turistik bir yer olan Buckingham Sarayı’nı görmelisiniz. Yapımı 1703 yılında tamamlanan Saray yüzyıllardır Kraliyet ailesine hizmet vermektedir. Temmuz ve Ekim aylarında ziyarete açık olan Buckingham Sarayı, meraklısı için büyük önem arz eder. Kraliyet ailesinin yaşamlarını burada deneyimleyerek görebilirsiniz. Ayrıca haftanın belirli günlerinden olan Muhafız değişimini de seyredebilirsiniz.

3- Londra Kalesi

Londra dil okullarında aldığınız eğitimlerden fırsat bularak 1078 yılında I. William tarafından yapılan Londra Kulesini gezebilirsiniz. Thames Nehri’nin kuzey kıyısında yer alan Londra Kulesi, aslında savaş suçluların tutsak edildiği ve idam edildiği bir yerdir. Tarihte de I. Elizabeth’in annesi, İngiltere eski kraliçesi Anne Boleyn burada idam edilmiştir. Bu tarihi yeri ayrıca kraliyet ailesi mücevherlerini görmek için de gitmeniz tavsiye edilir.

4- Big Ben

Londra’nın ünlü saat kulesi olan Big Ben, Westminster Sarayı’nın yanında bulunur. Dünyanın en büyük ikinci dört yüzlü saatidir. Kraliçenin tahta çıkışı onuruna 2012 yılında adı Elizabeth Kulesi olarak değişmiştir. Çanı ile meşhur olan Big Ben’in ağırlığı 13 tondur. Saat kulesi içerisine girerek Londra’yı gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Elizabeth Kulesi’nin yukarısına çıkarak devasa çanı görebilirsiniz.

5- Millennium Köprüsü

Thames Nehri’nin iki kıyısını birleştiren bu köprü 2000 yılında açıldığını için Millennium Köprüsü adını almıştır. 325 metre uzunluğundaki köprüyü sadece yayaların trafiğine açıktır. Bir tarafı Tate Modern’e bir tarafı St. Paul Katedrali’ne çıkar. Köprü üzerinde 400 den fazla sanat noktası vardır.

6- Tower Bridge

1894 yılında açılan ve Thames Nehri’nin iki yakasını birleştiren bu köprü hem yaya geçişi hem de araç geçişi sağlanır. 240 metre uzunluk 64 metre yüksekliği olan bu köprüyü gezmeniz önerilir. Köprü ayaklarında bulunan kulelere çıkarak Londra’nın eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Cam geçit sayesinden Thames Nehri’ni izleyerek geçebilirsiniz.

Siz de İngiltere Dil okullarında birini seçerek, Londra’nın eşsiz sembolik yapılarını gezebilirsiniz. İngiltere dil okulları Türk öğrencilerine %30 indirimli. Alternatif ayrıcalığı ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Hemen yurtdışı dil eğitimi için bizi arayın. Soru ve görüşleriniz için 0212 292 43 26 numarayı arayabilir, bilgi formunu doldurabilir ve canlı destek bağlantısına tıklayarak uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Alternatif Yurtdışı Eğitim, köklü yapısı ve kaliteli uzmanlarıyla sizleri beklemektedir. İngiltere dil okulları 2021 fiyatları için buraya tıklayınız

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer