Gordonstoun School


Bir bakışta


Yaş aralığı : 06 – 18
Kuruluş Yılı : 1934
Toplam öğrenci sayısı : 535
Yatılı öğrenci yüzdesi : %90
 Yabancı öğrenci yüzdesi : %35
Sixth Form öğrenci sayısı : 205
Ortalama sınıf mevcudu : 11-8
Kayıt ücreti : –
Yapılan sporlar: Rugby, Hockey, Football, Tennis, Cricket
Yakındaki havaalanları : Inverness ve Aberdeen

Gordonstoun, öğrencileri sınavlara hazırlamanın yanı sıra, hayata da hazırlar.
Okulun benzersiz geniş müfredatı, her bireyi akademik olarak potansiyellerini yerine getirmeye teşvik eder, ancak bundan daha fazlasını yaparak. Öğrencileri, insan olarak potansiyellerini yerine getirmeye teşvik eder. Okul sloganı Latince ‘Plus est en vous – Sende daha fazlası var’dır. Gordonstoun’da, bu olasılık duygusu, öğrencilerine her gün yeniden sunulur.
Gordonstoun iki uluslararası havalimanına rahat ulaşılabilir bir mesafede olmasına rağmen, okulun İskoçya’nın kuzeyinde bulunan Moray Sahili’nin 200 dönümlük bir ormanlık arazisinde dikkat çekici yeri, dünyanın güzide açık hava eğitim programınlarından birisi için harika bir arka plan sunuyor. Gordonstoun hem Outward Bound Hareketi hem de Edinburgh Dükü Ödülü’nün doğum yeridir ve İskoç Yaylalarına yapılan geziler ya da okulun 80ft Yelkenli Teknesi’nde düzenlenen yelken eğitimi Gordonstoun’un günlük hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrenciler hem liderler hem de takım oyuncuları olmaktan, arkadaşlarına ve kendilerine merhamet ve anlayış içinde olmaktan ötürü çok değerli bir deneyim kazanırlar. Onların bakış açısı genişlerken, diğer kişilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurabilme yetenekleri gelişirken ve sadece okulun akademik mükemmeliyete olan bağlılığı ve yaşam becerilerinin de ötesinde esneklik kazanırlar.
Yerel topluma hizmette aktif katılım, aynı zamanda Gordonstoun’un ‘çalışma haftası’nın bir parçası olup, öğrencilerin kişisel ve sosyal sorumluluk duygusunu daha da genişleterek benlik saygılarını geliştirmektedir. 11. sınıftan her öğrenci okulun on iki hizmet alanından biri için taahhütte bulunur. Bunlar, İtfaiye ve Sahil Güvenlikten Topluma Hizmet ve Teknik desteğe kadar bir dizi başlığı kapsar.
Gordonstoun İngiliz GCSE ve A Level müfredatını takip eden bir okuldur. Personel / öğrenci oranı 1 / 7’lik harika bir seviyede olması öğretmenleri tarafından dikkatli bir şekilde denetlenerek her öğrencinin ilerlemesini mümkün kılarken, Oxford ve Cambridge’den Central St Martins, MIT veya Northern School of Music’e kadar, tüm dünyadaki Üniversiteler, Kolejler ve Sanat Okulları’na kabul almalarına elverişli bir ortam sağlar. Latince’den havacılık mühendisliğine, fizikten drama ve performansa kadar çok çeşitli alanlarda üniversite kabulü alan mezunlarımız bulunmaktadır.
Gordonstoun’daki öğrenciler hem dengeli hem de uluslararası dinamik bir topluluk içinde eğitim alırlar. 7-18 yaş arası öğrenciler, sosyal, kültürel ve coğrafi kurulların karşısındaki diğer öğrencilerle birlikte yaşar ve öğrenirler. Gordonstoun öğrencilerin mutlu bir şekilde bütünleşmesini ve kaynaşmasını sağlayan yedi günlük bir programa sahip olma geleneğini sürdüren kalan tam yatılı nadir okullardan biridir. Aynı zamanda geniş bir spor merkezi, bir tiyatro ve dans merkezi ve müzik stüdyoları da dâhil olmak üzere sunulan kapsamlı olanaklardan tam olarak yararlanabilme fırsatı da sunuyor.
Gordonstoun’da sunulan çok yönlü kapsamlı eğitim, öğrencilerini entelektüel, duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak geliştirme şansı sunuyor çünkü Gordonstoun, deneyimin ne kadar geniş bir alana yayılırsa zihinlerin de o kadar geniş bir algıya sahip olacağına inanır.
Mevcut bir ebeveylerimizden birisinin sözleriyle:
“Çocuklarımı Gordonstoun’a gönderiyorum çünkü onların mükemmel bir akademik eğitime sahip olmasını istiyorum. Ama onlardan daha fazlasını talep etmelerini de istiyorum. Sürekli değişen dünyaya kendileri ve seçenekleri hakkında bir olasılık ve iyimserlik duygusuyla girmelerini istiyorum. Gordonstoun’un benzersiz geniş müfredatı, onlara bunu başarmanın en iyi şansını veriyor.

2. ile 8. sınıflar

(dönemlik)

7.786 GBP

GSCE ve A-Level (9. ile 12. sınıflar)

(dönemlik / A level den önce kayıt yaptırılırsa)

11.500 GBP

Direkt A-Level’a kayıt

(dönemlik)

12.765 GBP

University of Oxford
University of Cambridge
Central St Martins,
MIT
Northern School of Music

Gordonstoun_A5_ALevel_Stats_2018

Öğrencilerimizden

Callum W: 10. sınıf

Gordonstoun’a geldiğimde, nadiren herhangi bir sporu yapabilecek duruma olan utangaç, kendinden emin olmayan bir çocuktum. Ailem Gordonstoun’un beni daha güçlü ve daha bağımsız bir öğrenciye dönüştürebileceğini hissettiğimde, ufkumu kitlesel olarak genişletip bana sadece hayalini kurduğum inanılmaz fırsatlar sağladığını düşündü. Gordonstoun benim için tüm bunları ve çok daha fazlasını yaptı.

Craig Ferguson: 13. sınıf

Gordonstoun’a vardığımda, derslerine odaklı klasik bir akademik öğrenciydim. Önümüzdeki 5 yılı, sınavlarıma odaklanmak için mümkün olduğunca dış dünyadan kaçınmayı planladım. Ancak, buradaki zamanımda, başarmak için yola koyduğum akademik hedeflere ulaşmayı başardım; GCSE’de 10 A * s ödüllendirildim, AS sınavlarım da ortalama% 98 oldu ve Cambridge Üniversitesi’ne Doğal Bilimler okumak üzere gidiyorum. Bu şeyleri, en azından kısmen, kitaplarıma harcadığım zamandan ötürü değil aynı zamanda buna rağmen başarabildiğimi hissediyorum.