Chelsea Independent College


Bir bakışta


Yaş aralığı :08 – 16
Kuruluş Yılı : 1963
Toplam öğrenci sayısı : 150
Yatılı öğrenci yüzdesi : % 27
Yabancı öğrenci yüzdesi : % 70
Sixth Form öğrenci sayısı : 100
Ortalama sınıf mevcudu : 7-8
Yapılan sporlar: Futbol, Fitness Classes, Yoga, Badminton, Dans, Tenis, Basketbol, Ata binme, Rowing, Tırmanış, Netball
Yakındaki havaalanları : Heathrow (90dk)

Londra’nın en seçkin bölgesinde en seçkin İngiliz üniversitelerine girişin ilk adımı!

Chelsea Independent College; GCSE, A-Level, bir yıllık yoğun kurslar ve Uluslararası Hazırlık Yılı da dahil olmak üzere geniş bir yelpazede lise programları sunan lider bir Londra gündüzlü ve yatılı okuludur. Geçtiğimiz dört yıl boyunca, Chelsea Independent College; öğrencilerin iş, sanat, mühendislik, hukuk, siyaset, bilgisayar, tiyatro ve tıp ile ilgili uzmanları ve kariyerleri keşfettiği, oldukça başarılı bir akademik yaz programını ayrıca yürütmektedir.
Okulumuzda bireye değer veriyoruz. Son derece deneyimli çalışanlarımız, her öğrencinin ilgi ve yeteneklerini belirleyerek ve bunlardan yararlanarak üniversitede ve sonrasında başarı için hazırlandıklarını düşünmektedir. Akademik çalışma, CIC’de yaşamın hayati bir parçasıdır, ancak öğrencimizin bizimle geçirdiği zaman, aynı zamanda sunulan çeşitli spor, kulüp ve toplumlar aracılığıyla sınıfın dışında da zenginleştirilmiştir.
Okul, sıcak bir aile duygusuyla daha samimi, üniversite benzeri bir ortamı teşvik etmekten gurur duyar. Okulumuz, Güney Batı Londra’da ve çevresinde yaşayan günlük öğrencilerle birlikte okuyan 40 farklı milliyete ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası grubu tamamlayan İngiliz öğrencilerimiz, anahtar konu alanlarındaki yaratıcı sanatlar ve uzmanlık ile olan bağlarımızdan yararlanmak için CIC’ye geliyorlar. Okulumuz Chelsea ve Fulham’ın hareketli ve şık beldesinde Chelsea Futbol Kulübü’nün karşısındaki çarpıcı modern tesislerde yer almaktadır.
En son teknolojiye sahip yatılı konaklama birimimiz, Londra’nın en çok arzu edilen semtlerinden birinde, okula sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Edinburgh Dükü ödül programı da dâhil olmak üzere heyecan verici bir açık hava eğitimi de program yelpazemiz içinde yer almaktadır.

2 Year GCSE programme

(dönemlik)

 £7.850

Pre A-Level

 (dönemlik)

£7.850

2 year A Level Programme

 (dönemlik)

 £8.500

University of Glasgow  – Tıp
University of Cambridge – Psikoloji
University College London – Bilgisayar Müh.
University of Manchester – İşletme
University of Nottingham – Ekonomi
Goldsmiths University of London – Medya
University of Manchester – Makine Mühendisliği
King’s College London – Tarih

Öğrencilerimizden


Mustafa Celik tecrübesini paylaşıyor:

“NCUK Foundation programı üzerinde çalışmak, belirli konuları kısa bir süre içinde öğrenmenizi sağlar. Daha odaklanmış; Örneğin, sadece beşeri bilimler çalışıyorum, yani matematik ve fen bilimlerini almak zorunda değilim. En sevdiğim sınıf, ilk başta hukuka olan ilgimi uyandıran siyaset bilimdir. Sınıflarda sadece siyaset ve Parlamento değil, toplum, güncel olaylar, küresel konular ve ötesindeki her şeyi tartışırız. Çalışmalarımız ve kurslarımızda, notların nasıl iyileştirileceği ve ilk tercih edilen üniversitelere nasıl ulaşabileceğimiz konusunda birçok yardım alıyoruz. Herkesin CIC’ye katılmasını öneriyorum çünkü burada gerçekten öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte çalışan bir aile gibi hissediyorsunuz. ”

Enea Sharxai tecrübesini paylaşıyor:

“CIC, okumak için harika bir yer. Kolejde geçirdiğim süre boyunca, ek yardım gerektiğinde öğretim personeli her zaman bana yardım etmeye hazır durumdaydı. Tüm öğretmenlerim bana daha fazla özgüven kazanmak ve derslerimin parametrelerinin dışında bile konularımı daha iyi anlamama yardımcı olmak için fazladan destek olduklarını gördüm. Onların konularına olan hevesleri ve bağlılıkları benim için ilham vericiydi ve ben de onlarla konularımla ilgilenebildim; sınıfta ve sınıf dışında onlara rahatlıkla sorularımı yöneltebildim. CIC, üniversite başvurumda bana yardımcı olmak için mükemmel destek oldu. İngiltere’de matematik eğitimi almaya devam edebileceğim için çok sevinçliyim.”