Amerika’da Lise Eğitimi

Amerika’da Üniversite Okumak

Yurtdışı eğitime orta öğrenimden başlamak; öğrencilerin bulundukları ülkenin eğitim sistemi ve akademik atmosferine alışmaları açısından son derece faydalıdır, yüksek öğrenimlerine özellikle aynı ülkede devam etmeyi düşünenler için  bu daha da önem kazanır. Sisteme ve müfredata aşina olmanın yanında dil problemini daha erken yaşta halletmek öğrenciye büyük bir avantaj sağlayacaktır. Tüm bunların ortak neticesi olarak öğrenci, kendinde daha çok güven bulacak ve daha başarılı olacaktır.

Yabancı ülkelerde Türkiye’de olduğu gibi çok çeşitli lise türleri vardır, devlet liseleri, özel liseler, yatılı yada gündüzlü okullar, yalnız kız yada erkeklere eğitim veren liseler, askeri liseler, mesleki liseleri, kilise okulları vs.

Ülkelere göre lise eğitim sistemleri kabul koşullarını farklılaştıran bir unsurdur. Her ülkede yabancı öğrencileri kabul eden ve etmeyen okullar mevcuttur. Ancak yabancı öğrencilerin kabulünde genellikle daha önce almış olduğu eğitim ve not ortalamaları etkilidir. Bazı okullar gerekli yeterliklere sahip öğrencileri doğrudan kabul ederken bazıları öğrenimlerine kaldıkları yerden devam etmeleri yerine bir yada iki yıl hazırlık programlarına devam etmesini isteyebilirler. Dil yetkinliği de bu hazırlık sürecinin bir parçası olabilir.

Bir çok ülkede dünya genelinde üniversitelere giriş imkanı sunan uluslararası diploma programları sunan liseler vardır. Lise öğrenimini tamamladığı halde üniversiteye girecek yeterlilikte olmayan öğrenciler bu programlara devam edebilirler. Amerika ve  Almanya gibi bazı ülkelerde ise öğrenciler üniversiteye devam etmek için lise bitirme yada üniversite giriş mahiyetinde sınavları geçmek zorundadır.

Alternatif Yurtdışı Eğitim 5-12. sınıflar için İngiltere’de ilköğretim ve lise eğitimi, Amerika’da 9-12. sınıflar için lise eğitimi  ve Kanada’da ilköğretim ve lise eğitimi konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer