Kanada’dan yabancı öğrencilere yeni bir çalışma izni müjdesi!

Kanada Hükûmeti şu anda postgradaution work permiti (mezun çalışan izni) devam eden veya bitmek üzere olan öğrencilere 18 ay daha Kanada’da yaşamaya ve çalışmaya devam edebilecekleri open work permit (açık çalışma izni) hakki vereceğini açıkladı. Başvuru koşulları ve yöntemi 27 Ocak’ta açıklanacak.

Yabancı öğrencilerin Kanada ekonomisine ve halkına katkılarından bahseden duyuruda, pandeminin yabancı öğrencileri de etkilendiği belirtilmektedir. Pandemi nedeniyle yeni mezun birçok öğrenci postgraduation work permiti sırasında umduğu iş deneyimine kavuşamadı. Buna bir çözüm üretmek ve bu öğrencilerin deneyimlerini devam ettirebilmelerini sağlamak için, geçici olarak open work permit  (Kanada çalışma izni) hakkına sahip olma imkanı verilecek.

Kanada, pandemi döneminde yabancı öğrenciler için en yardımcı ülke olmaya devam ediyor. Kanada sınırları seyahat için kapalı olmasına rağmen 20 Ekim tarihinden beri yabancı öğrenciler akredite bir okulda eğitim almak için vize alabiliyor ve Kanada’ya seyahat edebiliyor.

Kanada’da eğitim ve diğer sorularınız için 0212 292 4326’dan bizi arayabilir veya canlı destek hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Duyurunun tamamını İngilizce olarak buradan okuyabilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer